RGG TRIO

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note, Poznań
Data: 
15.10.2011

RGG TRIO

Przemysław Raminiak - fortepian

Maciej Garbowski - kontrabas

Krzysztof Gradziuk – perkusja

Jeden z ciekawszych zespołów młodej, polskiej sceny jazzowej utworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. RGG Trio ma na swym koncie wiele laurów na licznych festiwalach, m.in.: Bielskiej Zadymce Jazzowej, Pomorskiej Jesieni Jazzowej a także na renomowanym Internacionale Festiwal de Jazz de GETXO w Hiszpanii.

Podczas październikowego koncertu usłyszymy przede wszytskim utwory pochodzące z najnowszej, wydanej w tym roku płyty zatytułowanej „One“. Jest to piąty krążek w dorobku RGG, nagrany z okazji dziesięciolecia tria, otwierający nowy rozdział w jego twórczości. Płyta zawiera 13 utworów. W odróżnieniu od wcześniejszego dwupłytowego wydawnictwa, zawierającego w 100% muzykę improwizowaną, tutaj materia muzyczna skupia się na własnych kompozycjach w zupełnie nowym ujęciu. Są tu także utwory takich twórców, jak Richie Beirach, Carla Bley czy norweski duet Beady Belle. Tradycją stało się jednak, że na każdym krążku RGG pojawiają się przynajmniej dwa utwory free, które powstają w studio. Stąd też 'C.T.', jako ukłon w stronę Cecila Taylora oraz 'On the way to road 11' z jednej strony zamykający płytę, a z drugiej otwierający, miejmy nadzieję, kolejny owocny etap twórczości RGG.

„Doświadczenie zetknięcia się z muzyką Trio RGG daje mi wyraźne odczucie, że wiem dlaczego polska muzyka zawsze była tak bardzo ceniona od czasów Fryderyka Chopina”- Thomas Gustafsson*

Blue Note, godz. 20:00

*mat. organizatora

foto


BILETY:
40 i 35 zł - miejsca siedzące
dostępne w: CIM, biurze klubu, www.bilety24.pl