Red Trio feat. Piotr Damasiewicz & Gerard Lebik

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
18.11.2015
Godzina: 
20:30

Red Trio w towarzystwie Piotra Damasiewicza i Gerarda Lebika wystąpi 18-go listopada w Pardon, To Tu.

Tym razem Red Trio zaprosiło do współpracy wyróżniających się na polskiej scenie artystów – trębacza Piotra Damasiewicza oraz saksofonistę Gerarda Lebika. Połączyła ich wspólna pasja do kreowania nowych zdarzeń muzycznych poprzez stawianie artystycznych wyzwań. Z każdym z muzyków Piotr Damasiewicz i Gerard Lebik występowali już w różnych konstelacjach. Z Rodrigo Pinheiro i Hernani Faustino mieli okazję poznać się podczas pobytów w Portugalii, gdzie zagrali okazjonalne koncerty i zarejestrowali sesje nagraniowe. Współpraca z Gabrielem Ferrandinim od dwóch lat jest dużo mocniejsza. Damasiewicz i Lebik współtworzą z perkusistą formacje Power Of The Horns oraz ImproGraphic.

W tym roku została wydana przez Bocian Records z Warszawy płyta winylowa, która jest zwieńczeniem dwuletniej współpracy w tym składzie, a także potwierdzeniem zawiązanej przyjaźni i wspólnego muzycznego celu. Zawarty na niej materiał live, nagrany został podczas koncertów we Wrocławiu i Krakowie. Trasa listopadowa będzie promocją tejże płyty, jak również przygotowaniem do kolejnego nagrania, tym razem studyjnego, który będzie miał miejsce w nowej, jednej z najlepszych sal obecnie w Polsce znajdującej się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Red Trio nagrywa dla renomowanych wytwórni płytowych, takich jak Clean Feed i No Business, koncertując na całym świecie, będąc gościem prestiżowych festiwali i sal koncertowych. Zespół ma na swoim koncie docenione przez krytyków z całego globu nagrania (m.in. z Natem Wooleyem i Johnem Butcherem). Album „Empire” nagrany z Johnem Butcherem otrzymał tytuł Płyty Roku (Album Of The Year) wg. najbardziej opiniotwórczego światowego portalu jazzowego (All About Jazz). Zespół obecnie promuje swoją najnowszą płytę „Rebento” wydaną przez prestiżową oficynę No Business.

CO? – Red Trio feat. Piotr Damasiewicz & Gerard Lebik
KTO? – Hernani Faustino, Rodrigo Pinherio, Gabriel Ferrandini, Piotr Damasiewicz, Gerard Lebik
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 18/11/2015, 20:30