RCK PJF: TUŹNIK/KĄDZIELA QUARTET / KASIA STANKOWSKA KWARTET feat. MACIEJ SIKAŁA / GRZEGORZ NAGÓRSKI KWARTET

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Scena plenerowa RCK, Kołobrzeg
Data: 
04.08.2012

III RCK PRO JAZZ FESTIWAL 

TUŹNIK/KĄDZIELA QUARTET

Artur Tuźnik – fortepian
Maciej Kądziela – saksofon
Johannes Vaht – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

Laureaci ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Jazzowej RCK PRO JAZZ. Spontaniczna i nieprzewidywalna muzyka będąca wypadkową wielu różnych charakterów oraz ogromna dawka młodzieńczej energii uwalniana na koncertach. Założony w Danii zespół wykonuje autorską muzykę mocno osadzoną w nowojorskim hard bopie połączonym ze skandynawskim jazzem. Muzycy quartetu kształcili się pod okiem wybitnych amerykańskich muzyków i mają na swoim koncie współpracę z najlepszymi muzykami skandynawskiej oraz polskiej sceny jazzowej. Artyści są rozpoznawani na europejskim rynku muzycznym, co potwierdzają liczne trasy koncertowe oraz prestiżowe nagrody muzyczne.

KASIA STANKOWSKA KWARTET feat. MACIEJ SIKAŁA

Kasia Stankowska – wokal, fortepian
Maciej Sikała – saksofony
Łukasz Perek – fortepian, puzon
Jakub Olejnik – kontrabas
Przemek Jarosz – perkusja

Kasia Stankowska, czyli jeden z największych jazzowych talentów nowego pokolenia, urzeka słuchaczy nie tylko możliwościami jej pięknego, głębokiego głosu ale również doskonałym wyczuciem estetycznym. W Kołobrzegu wraz ze swoim zespołem zaprezentuje projekt „Szpilman na jazzowo” ukazujący twórczość wybitnego kompozytora i pianisty w oryginalny i świeży sposób. Utwory Szpilmana w jazzowych aranżacjach Łukasza Perka dają się poznać na nowo, po raz kolejny pozwalają rozłożyć na nich akcenty swoich emocji, by wreszcie powtórnie się w nich zakochać. Koncert jest zapowiedzią właśnie realizowanej płyty, która na rynku muzycznym ukaże się jesienią tego roku. Gościnnie z kwartetem wystąpi jeden z najlepszych polskich saksofonistów – Maciej Sikała.

GRZEGORZ NAGÓRSKI KWARTET

Grzegorz Nagórski – puzon, euphonium
Jan Smoczński – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja, instrumenty perkusyjne

Począwszy od 1996 r. do dnia dzisiejszego wybierany jest najlepszym polskim puzonistą w ankiecie czytelników magazynu „Jazz Forum”. Występował z takimi muzykami jak: Ira Sullivan, Ray Charles, Tito Puente, Joe Henderson, Michaelem Brecker, Maria Schneider, Phil Woods, Slide Hampton, John Fedchock oraz Red Rodney. W 2009 roku otrzymał trzy nominacje do nagrody FRYDERYKI 2009 w następujących kategoriach: jazzowy album roku – „Dedication”, jazzowy muzyk roku oraz jazzowy fonograficzny debiut roku, za który otrzymał statuetkę. W maju 2011 roku ukazała się najnowsza płyta artysty – OVER AND OVER. Grzegorz Nagórski znany jest z tego, że gromadzi wokół siebie wirtuozowskich muzyków. Przygotujcie się na czystą przyjemność obcowania z eleganckim jazzem tego kwartetu.

Scena plenerowa RCK, godz. 18:00

Po koncertach Jazz Jam Session
Restauracja Pergola, Bulwar Jana Szymańskiego 14