Rashad Becker & Joanna Duda

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub DZiK, Warszawa
Data: 
13.12.2018
Godzina: 
20:00

13 grudnia, w klubie DZiK, w ramach kolejnej odsłony cyklu MÓZG w DZiKu: SuperSam +1 wystąpią Rashad Becker i Joanna Duda.

Rashad Becker jest kompozytorem i muzykiem rezydującym w Berlinie. Jego kompozycje to wielopoziomowe narracje zamieszkałe przez zespoły sinicznych jednostek, niektóre z nich są próżne, inne nieśmiałe, niektóre agitują, a inne są gotowe się poddać. Często pojawia się tragi-komiczny akcent, jak np. kreskówkowa wersja czegoś, co mogłoby być rekwiem ze snu (lub równie dobrze tańcem płodności z innego wymiaru). Jego najnowsza twórczość obejmuje cykl „Traditional Music Of Notional Species” wydane w dwóch częściach oraz wieloczęściowe dzieło pt. „Based On A True Story”, które czerpie partytury ze zdarzeń z historii w tym kontekście w formie „sonicznej inscenizacji”. Rashad głównie działa jako artysta solowy jednak współpracuje na stałe z takimi artystami jak —, Moritz von Oswald oraz jest członkiem formacji Moleglove.

Joanna Duda to pianistka, kompozytorka, artystka wizualna. Powołała do życia między innymi J=J, AuAuA i, całkiem niedawno, autorskie trio z Maksem Mucha na kontrabasie oraz Maksem Andrzejewskim na bębnach. Od ośmiu lat współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim. Wykonuje także współczesną muzykę klasyczną z Lutosławski Piano Duo i Mischą Kozłowskim. Jest wielokrotną stypendystką Kulturalnego Miasta Gdańska, była nominowana do wielu nagród, m.in. TVP Gwarancje Kultury w kategorii Debiut Roku oraz do Plus Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów. W twórczości solowej artystka porusza się na styku elektroniki i akustyki, improwizując w klasyczny sposób na fortepianie jak i włączając w to oryginalne brzmienia starannie przygotowanych sampli. Nie stroni także od brzmień syntetycznych. Joanna Duda ma na koncie setki koncertów w odsłonach solowych i zespołowych. Komponuje i produkuje muzykę do spektakli teatralnych (m.in. Krzysztof Garbaczewski, Teatr Amareya).

CO? – MÓZG w DZiKu: SuperSam +1: Rashad Becker & Joanna Duda
KTO? – Rashad Becker, Joanna Duda
GDZIE? – Klub DZiK, Warszawa
KIEDY? – 13/12/2018, 20:00
BILETY? – 30 zł