Rashad Becker & Eli Keszler

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
08.12.2015
Godzina: 
20:30

Rashad Becker - jak nikomu innemu zawdzięczamy mu kształt i brzmienie współczesnej elektroniki i awangardy muzycznej. Razem z kompozytorem i perkusistą Eli Keszlerem, jedną z najbardziej interesujących postaci nowojorskiej sceny muzyki eksperymentalnej, tworzą niezwykle ciekawe duo. Muzycy wystąpi 8-go grudnia w Pardon, To Tu, na swoim pierwszym koncercie w Polsce

Rashad Becker - urodzony w Syrii w 1970 r., dorastał w Niemczech. Inżynier dźwięku, kompozytor muzyki elektro-akustycznej. Na co dzień pracuje jako specjalista wycinający matryce w berlińskim Dubplates & Mastering i w swoim post-produkcyjnym studio Clunk. Mimo, że jest samoukiem ma ogromny wkład w kształt i brzmienie wielu produkcji z kręgu współczesnej elektroniki i awangardy muzycznej. Wykonywał masteringi nagrań co najmniej 1200 płyt z muzyką taneczną, elektroniczną i eksperymentalną. Jego album "Traditional Music of Notional Species Vol. 1" został uznany za jedną z najlepszych płyt roku 2013, m.in. przez opiniotwórcze pismo The Wire. Podczas elektroakustycznych koncertów, które Rashad Becker prezentuje na całym świecie, rozwija w różnych wariacjach wizje dźwiękowe zawarte na debiutanckim albumie.

Eli Keszler to artysta osiadły w Nowym Jorku, kompozytor i perkusista, działa w terenie performance'u i instalacji. Jego prace wykorzystują mikroprocesorowe kontrolery i inne elektroniczne konstrukcje dźwiękowe, które aktywują używane silniki do wstrząsów, wibracji i hałasu. Prace te często łączą się w zbiory wraz z rysunkami i zapisami nutowymi. Ukazuje je często w solowych przedstawieniach grając przy tym na perkusji. Jego instalacje i prace wizualne pojawiły się w tak uznanych przestrzeniach jak: MIT List Center, Victoria & Albert Museum, Sculpture Center, The Kitchen, South London Gallery, Luma-Foundation, Tectonics Festival (Harpa Hall) Reykjavik, Centraal Museum in Utrecht, Boston Center for the Arts, Barbican - St. Lukes, 3S Arts, i innych. Keszler koncertował i nagrywał z takimi artystami jak: Christian Wolff, Phill Niblock, Tony Conrad, Oren Ambarchi, Joe Mcphee, Jandek, Roscoe Mitchell, Anthony Coleman, String Orchestra of Brooklyn, T Model Ford, Ran Blake, oraz Ilan Volkov z the Icelandic Symphony Orchestra. Prace Keszlera ukazywały się w Bomb Magazine, The New York Times Magazine, Wire, Frieze i Modern Painters. Jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. MATA, Gaudeamus, National Public Radio, String Orchestra of Brooklyn, Foundation For Contemporary Art i Meet The Composers Grant. Keszler ukończył New England Conservatory of Music.

KTO? – Rashad Becker, Eli Keszler
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 08/12/2015, 20:30
BILETY? - 30 zł