RARA AVIS feat. KEN VANDERMARK

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon To Tu, Warszawa
Data: 
06.05.2013

RARA AVIS feat. KEN VANDERMARK

Szerokie muzyczne spektrum zainteresowań zespołu zawiera w sobie niemal całe bogactwo wpływów sceny improwizowanej. Jazz, muzyka elektro-akustyczna, dźwiękowy minimalizm, muzyka współczesna i awangardowa – wszystkie te terminy wpisują się w słowny obraz muzyki proponowanej przez grupę.

Ken Vandermark – tenor / baritone sax, clarinet
Stefano Ferrian – soprano/alto/tenor sax
Luca Pissavini – kontrabas
Simone Quatrana – fortepian
Mimmo Sec – revox, syntezator, live electronics

Debiutancki album ukazał się na początku 2013 nakłedem dEN Records, gdzie miedzy innymi tez swoje płyty wydaja Mats Gustaffson, Paal Nilssen-Love czy Steve Swell.

Ken Vandermark o swojej współpracy z zespołem Rara Avis powiedział: „Jestem bardzo podekscytowany pracą w tej grupie i to z kilku powodów. Ten zespół to przykład szczególnej muzycznej demokracji, bez wyznaczonego lidera, pomysły i gra każdego z muzyków mają jednakową wagę. Włoscy muzycy grający w Rara Avis są przedstawicielami pokolenia o wyjątkowej świadomości stanu rozwoju współczesnej muzyki improwizowanej i komponowanej.
Przestrzenie dźwiękowe, które eksplorujemy są wyjątkowe ze względu na ich teksturę, dynamikę, pęd – tradycyjne, hierarchiczne role „melodyczne” i „rytmiczne” instrumentów, są wywrócone i rozmyte, w trakcie gry staje się często niemożliwym rozdzielenie osobnych kreacji. Wszystkie te elementy, jak i inne, które składają się na muzykę prezentowaną przez Rara Avis, sprawiają, że ta grupa jest wyjątkowa, zarówno dla mnie, jak i fanów współczesnej muzyki improwizowanej.” - Ken Vandermark

Pardon To Tu, g. 20:30

Wstęp: 25 pln w dniu koncertu / 20 przedsprzedaż