Rafal Gorzycki & Ecstasy Project: They were P

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Od Nowa, Toruń
Data: 
16.11.2011

Rafal Gorzycki & Ecstasy Project: They were P

Rafał Gorzycki - perkusja

Tomasz Pawlicki - flet

Paweł Nowicki - wibrafon

Paweł Urowski - kontrabas

Łukasz Górewicz - skrzypce

Rafał Gorzycki & Ecstasy Project promują właśnie najnowszy, piąty album grupy pod tytułem: They were P. (premiera: 10.2011). Jest to jubileuszowa płyta, zwieńczająca 10 lat pracy zespołu, będąca swoistym podsumowaniem stylu i języka muzycznego stworzonego przez artystów.

Założycielem i liderem zespołu jest perkusista Rafał Gorzycki, muzyk o przygotowaniu klasycznym i jazzowym. W roku 2010 nominowany z kwartetem Dziki Jazz do Nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej "Fryderyki". Jest także współzałożycielem grupy Sing Sing Penelope.

Podsumowując rok 2006 magazyn "Playboy", "Gazeta Wyborcza" i portal "Onet" uznały Rafała Gorzyckiego i jego projekty za najważniejsze zjawiska muzyczne minionego roku, obok Tomasz Stańki, Braci Oleś czy Rafała Blechacza.

Artyści EP brali udział w najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Europie: Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Warszawska Jesień, Gdynia Summer Jazz Days, Big Jazz Ear - Budapeszt, Construction in Process - Poland 2000, Rok Polski w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Tydzień Jazzu - Berlin 1999, Polski weekend w Patras (Grecja) i wielu innych. Koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę, od Szkocji, Norwegii po Grecję, a także w Indiach, Japonii i USA.

Od Nowa, godz 20:00

bilety: 10zł, studenci 5zł