Rafał Gorzycki & Jonathan Dobie

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Mózg, Bydgoszcz
Data: 
06.03.2015
Godzina: 
21:00

Rafał Gorzycki kontynuje trasę koncertową, promującą jego najnowszą płytę - "Nothing". Jest to ostatni z serii duetów muzyka, który tym razem zaprosił do współpracy Jonathana Dobiego. Koncert odbędzie się 6-go marca w bydgoskim Mózgu.

Nowy duet Rafał Gorzycki tworzy z gitarzystą Jonathanem Dobie, o którym mówi: „Jon bardzo zaskoczył mnie swoją elastycznością, erudycją i brytyjską kulturą muzyczną, ponieważ okazało się, że nie jest muzykiem, który chce grać tylko bardzo groźne i gęste frazy z ciężkim brzmieniem. Potrafi również zagrać bluesa, ma świetne brzmienie „czystej” gitary, wręcz lubi ballady – zauważyłem, że ten aspekt „innego Johnatana” warto uwypuklić na naszej płycie. Wydaje mi się, że to moje najbardziej odważne – co nie znaczy trudne – wydawnictwo z tych, które do tej pory nagrałem. Cieszę się, że ten album zamyka tryptyk duetów, bo czuję że jest zwieńczeniem i finałem.”

Rafal Gorzycki - Jest zaliczany do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA. Jest on także laureatem wielu nagród i wyróżnień artystycznych, m.in. Stypendium Ministra Kultury, Nagroda Artystyczna Prezydenta Bydgoszczy, Fryderyki 2010- Nominacja i wiele innych.

Jonathan Dobie - Urodził się w 1956 roku w Londynie gdzie mieszka w czasie kiedy nie podróżuje i nie koncertuje w Europie. Jest laureatem kilku brytyjskich nagród artystycznych w tym ufundowanej przez British Council. Udziela się w wielu projektach muzycznych: Trio Peter Brotzman with Shoi Hano, B-shops for the Poor, Sonicphonics, Interference 3.0, Dynamix i wiele innych - w tym znany z bydgoskiego Mozgu Pieces of Brain ze Sławkiem i Kubą Janickimi.

KTO? - Rafał Gorzycki & Jonathan Dobie
GDZIE? - Mózg, Bydgoszcz
KIEDY? - 06/03/2015, 21:00
BILETY? - 10 zł