Raczkowski/Kostka Duo

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Tutu Jazz & Whiskey Club, Toruń
Data: 
08.11.2018

„Stunning debut, (…) wondrous amalgam of Jazz, contemporary Classical music and Folklore” - tak Adam Baruch, na łamach The Soundtrack Of My Life, skomentował debiutancką płytę duetu "Duo" , zeszłorocznego Jazzowego Debiutu Fonograficznego, którego powstanie umożliwił Instytut Muzyki i Tańca, a której promocję wznawiają dziś młodzi artyści. Raczkowski/Kostka Duo, bo o nich mowa, rusza w trasę po Polsce. 8 listopada wystąpią w Tutu Jazz & Whiskey Club, w Toruniu.

Minimalistyczna faktura duetu jest dla nich przestrzenią intymnego dialogu. Ich muzyczne poszukiwania nie ograniczają się do współczesnego akustycznego jazzu, chłoną one także elementy muzyki nowej czy manier zaczerpniętych z folkloru. Rdzeń tego spotkania to absolutne otwarcie na tu i teraz improwizacji, nawiązujące niejako do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce.

Duet odbył na przełomie maja, czerwca i lipca ogólnopolską trasę koncertową, promującą debiutancki krążek. Wystąpił w Olsztynie, Warszawie, Łódzi, Koszutach, Bielsku-Białej, Krakowie, ponownie w Warszawie w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, a także na Slot Art Festiwal.

Jesienna trasa obejmuje 5 koncertów, w tym inaugurację festiwalu Jazz Jantar.

CO? – Raczkowski/Kostka Duo
KTO? – Franciszek Raczkowski, Mikołaj Kostka
GDZIE? – Tutu Jazz & Whiskey Club, Toruń
KIEDY? – 08/11/2018