QUANTUM THREEORY

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazzarium Cafe, Warszawa
Data: 
16.03.2013

QUANTUM THREEORY

Michał Jan Ciesielski (PL) - saksofon
Kamil Zawiślak (PL) - fortepian
Luis Mora Matus (Chile) - perkusja

Quantum Threeory to powstałe w Holandii niekonwencjonalne trio tworzące wysoce energetyczną, przepełnioną emocjami muzykę. Główną osią zainteresowania muzyków zespołu jest szeroko pojęta muzyka jazzowa z wyraźnymi wpływami muzyki klasycznej, muzyki świata, jak również muzyki rockowej i elektronicznej w akustycznym ujęciu. Nazwa zespołu nieprzypadkowo odnosi się do teorii mechaniki kwantowej, zajmującej się oddziaływaniem molekuł materii i energii w czasoprzestrzeni - w tym przypadku interakcji w czasoprzestrzeni muzycznej.

Luis Mora Matus perkusista pochodzacy z Chile, rozpoczął grę na perkusji w wieku 15 lat, pobierając u jednego z najlepszych perkusistów w Chile - Andresa Silvy, jak również współpracował z wieloma zespołami muzyki popularnej i latynoskiej. W wieku 18 lat przeprowadził się do Sao Paulo w Brazylii, gdzie studiował w konserwatorium Souza Lima/Berklee. W ciągu 4-ech lat pobytu w Brazylii nabrał ogromnego doświadczenia współpracując z przeróżnymi zespołami jazzowymi, popowymi, rockowymi czy zespołami muzyki brazylijskiej, w tym z Sizao Machado (Chet Baker, Djavan, Elis Regina), Michel Leme, Daniel D´ Alcantara, Vitor Alcantara, Lupa Santiago, Marcelo Coelho, oraz wieloma innymi. Grał również w Szkole Samby Vai Vai, która jest jedną z najważniejszych szkół samby w Sao Paulo, wygrywając 3cią nagrodę podczas Karnawału w 2007 roku. W 2009 roku przeprowadził się do Holandii, aby studiować na konserwatorium Codarts w Rotterdamie. Zdobywca I nagrody podczas Leidense Jazz Competition, I nagrody podczas Zomer Terras oraz II nagrody podczas Latin Fanatics. Uczestnik warsztatów z Jason Moranem, Larry Grenadierem, Kurt Rosenwinkelem, Davidem Liebmanem, Jamesem Farmem.

Michał Jan Ciesielski absolwent SM I i II st. w Gdańsku w klasie saksofonu klasycznego mgr Adama Wendta. W 2011 r. ukończył z wyróżnieniem studia l stopnia na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego mgr Macieja Sikały. Studiował również w Codarts University for the Arts w Rotterdamie. Inspiruje się różnymi stylami muzycznymi od muzyki klasycznej poprzez rock i reggae, aż po muzykę elektroniczną i d'n'b próbując przenieść ich elementy na grunt jazzu. W swojej grze zwraca szczególną uwagę na aspekty brzmieniowe, łącząc je z silną melodią, rytmiką oraz możliwie szczerą ekspresją. Współpracował lub współpracuje z zespołami: Homemade Quintet, No Quartet, Codarts Big Band, Fra Fra Sound (Holandia), Jan Konop Big Band oraz Big Band AM w Gdańsku (w tym m.in. Ewa Bem, Leszek Możdżer, Jarek Śmietana, Wojtek Karolak, Ewa Uryga, Grażyna Łobaszewska), White Tie Orchestra, Wojciech Staroniewicz A'Freak-an Project, Gosia Szmuda - Jazz dla Dzieci, Artur Dyro Executive Summary, Tangueros Balticos, chórem Jana Łukaszewskiego (trasa koncertowa po Japonii w 2007 roku oraz nominacja płyty do nagrody Fryderyka 2009). Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich m.in. z Donem Bradenem, Eddie Danielsem, Seamusem Blake'm, Barrym Harrisem, Bradem Mehldau, Clarencem Pennem, Larrym Grenadierem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Żądło, Pawłem Gusnarem.

Kamil Zawiślak pianista, wokalista, kompozytor, aranżer, absolwent Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach w klasie akordeonu, obecnie student na wydziale jazzowym w Rotterdamie, Codarts, w klasie fortepianu Roba Van Bavel oraz Krisa Goessensa. Od marca 2010 roku, lider i założyciel zespołu o międzynarodowym składzie, "DK"; dawny członek zespołu "The Zest Quartet". Współpracuje z wieloma zespołami zarówno jazzowymi, jak i muzyki popularnej. Uczestnik warsztatów z: Joshua Redman, Dado Moroni, Peter Erskine, Barry Harris.

Jazzarium Cafe, g. 21:00

bilety: 20 zł