Q YA VY feat. Torres Family & Maciej Sikała

Zdjęcie: 
Miejsce: 
NOSPR, Katowice
Data: 
16.01.2018
Godzina: 
19:30

Projekt Q YA VY feat. Torres Family & Maciej Sikała usłyszymy 16 stycznie w katowiskim NOSPR.

Q YA VY, zespół założony przez gitarzystę, kompozytora, aranżera i producenta Mateusza Kurka oraz saksofonistę Jacka Rodziewicza. Tworzą go muzycy z Torunia, Gdańska i Wrocławia. Jednym z najlepiej rozpoznawalnych członków grupy jest tenorzysta Maciej Sikała, który od lat zajmuje pierwszą lokatę w rankingu Jazz Top magazynu „Jazz Forum”. Z kolei José Torres to czołowy perkusjonalista, grający z całą czołówką polskiego jazzu; w zespole znaleźli się także jego utalentowani synowie – gitarzysta basowy Filip i perkusista Tomasz. Pozostali muzycy wywodzą się z różnych, także pozajazzowych środowisk – Mateusz Kurek i Jacek Rodziewicz współpracowali wcześniej z Grzegorzem Ciechowskim, Kayach, zespołami Kult, Atrakcyjny Kazimierz, Kobranocka; Bartek Staszkiewicz gra w grupie Sofa, a Tomasz Torres występował i nagrywał z Trilogy i Kwartetem Krzysztofa Urbańskiego. Q YA VY wykonuje fuzję dynamicznego rocka, jazzu i muzyki latynoskiej. Zespół tak definiuje swoją muzyczną filozofię: „Nasza muzyka to spotkanie wyzwolonej jazzowej improwizacji, przekraczanie stylistyk, czerpanie ze skarbca naszych doświadczeń i otwarcie na eksperyment”.

Podczas koncertu usłyszymy utwory pochodzące z debiutanckiej płyty „Q YA VY”, która została wydana w 2017 pod szyldem Kayax.

CO? – Q YA VY feat. Torres Family & Maciej Sikała
KTO? – Mateusz ‘Q-rek’ Kurek, Yacek Rodziewicz, Maciej Sikała, Bartek Staszkiewicz, Filip Torres, Tomek Torres, José Torres
GDZIE? – NOSPR, Katowice
KIEDY? – 16/01/2018, 19:30
BILETY? – 40 PLN