Punkt Eklektik Session: Punkt vs Nils Petter Molvaer Ensemble

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Kino Nowe Horyzonty, Wrocław
Data: 
05.11.2014
Godzina: 
20:00

Punkt Eklektik Session to spotkanie prężnej wrocławskiej platformy artystycznej Eklektik Session z prestiżowym norweskim festiwalem Punkt, prezentujące ducha innowacji oraz integracji. W ramach tegoroczne jedycji festiwalu wystąpią artyści z Polski i Norwegii prezentujący swoje projekty specjalne. 5-go we  wrocławskim Kine Nowe Horyzonty wystąpią muzycy związani z festiwalem Punkt - Jana Banga i Erika Honoré oraz Nils Petter Molvaer Ensemble.

Norweski trębacz i kompozytor Nils Petter Molvaer został zaproszony przez pomysłodawców opartego na idei żywego remiksu festiwalu Punkt, Jana Banga i Erik Honoré, do wzięcia udziału w drugiej odsłonie Punkt Eklektik Session. Ten wyjątkowy, przygotowany we Wrocławiu projekt, zmierzy ze sobą nowy skład Molvaer'a z kuratorami festiwalu Punkt.

Nils Petter Molvaer - Trębacz, kompozytor i producent, należy do najbardziej cenionych muzyków z krainy fiordów. Jego niebywała zdolność łączenia stylów – od jazzu przez ambient, house, elektro, aż do rocka i pop – sprawiła, że stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych współpracowników i najczęściej słuchanych współczesnych muzyków jazzowych. Współpracował m.in. z Billem Laswellem, Herbie Hancockiem, Moritzem Von Oswaldem, Davidem Sylvianem, Biosphere, Django Bates i Manu Katché. Jako Nils Petter Molvaer Ensemble zmierzy się z kuratorami festiwalu PUNKT – Janem Bangiem i Erikiem Honoré.

CO? – Punkt Eklektik Session: Punkt vs Nils Petter Molvaer Ensemble
KTO? – Jan Bang, Erland Dahlen, Erik Honoré, Tord Knudsen, Nils Petter Molvaer, Jo Berger Myhre, Johnny Skalleberg, Geir Sundstø
GDZIE? – Kino Nowe Horyzonty, Wrocław
KIEDY? – 05/11/2014, 20:00
BILETY? – 1-dniowe: 20 zł / karnety  2-dniowe: 30 zł / karnety 3-dniowe: 40 zł