PROFESJONALIZM "Chopin Chopin Chopin"

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Alchemia, Kraków
Data: 
13.10.2011

PROFESJONALIZM

Marcin Masecki - pianista, kompozytor, dyrektor
Kamil Szuszkiewicz - trębacz
Michał Górczyński - klarnecista, saksofonista
Tomasz Duda - saksofonista
Piotr Domagalski - kontrabasista
Jerzy Rogiewicz - perkusista

"Chopin Chopin Chopin"to pierwsza płyta zespołu PROFESJONALIZM - nowego sekstetu jazzowegoMarcina Maseckiego. Zespół składa się z trąbki, dwóch saksofonów na zmianę z klarnetami, oraz klasycznej sekcji rytmicznej z pianinem na czele. Jego skład to creme de la creme warszawskiej sceny niezależnej. Sami wyjadacze: Masecki, Szuszkiewicz, Górczyński, Duda, Domagalski i Rogiewicz. Szok.

Materiał muzyczny został skomponowany przez lidera grupy - Marcina Maseckiego - w połowie 2010 roku za namową warszawskiego Domu Kultury Śródmieście. Masecki sięgnął tu do najwcześniejszych doświadczeń muzycznych, kiedy jako 12-latek uczestniczył w jam sessions w klubie Akwarium, i wszedł w dialog z amerykańską muzyką jazzową z bujnego okresu 1920-1950. Jest to pierwszy autorski projekt Maseckiego, w którym prezentuje się jako dojrzały kompozytor. Wcześniejsze nagrania polegały raczej na improwizacji lub kompozycji zbiorowej.

Premierowe wykonanie miało miejsce 22 sierpnia 2010 w Parku im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza podczas festiwalu ArtPark.

W kwietniu 2011, po legendarnej czterodniowej rezydencji koncertowej w klubokawiarni Chłodna 25, PROFESJONALIZM wszedł do analogowego studia mgr Macieja Cieślaka i dokonał rejestracji muzycznej w przedwojennych warunkach audio. Zespół jest bardzo zadowolony z efektu.*

Alchemia, godz. 20:00

*mat. organizatora