Piotr Wojtasik

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
19.01.2018
Godzina: 
20:00

19 stycznia w poznańskim Blue Note Jazz Club usłyszymy koncert przygotowany przez polskiego trębacza i kompozytora Piotra Wojtasika. W programie znajdą się nowe kompozycje artysty oraz specjalnie zaaranżowana muzyka żydowska.

Piotr Wojtasik to artysta obsypywany nagrodami, otrzymał, m.in.: Fryderyka, Jazzowego Oscara, a także Mateusza Trójki. W rankingu magazynu „Jazz Forum” uznano go za najpopularniejszego polskiego jazzmana. Nagrywał i koncertował m.in. u boku takich gwiazd jazzu jak: Kenny Garrett, Billy Harper, Gary Bartz, Dave Liebman, Victor Lewis, Daniel Humier, Joachim Kuhn czy Michel Donato, a na polskim rynku współpracował m.in. z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodziński, Maciejem Sikałą, Lorą Szafran, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Baronem.

Piotr Wojtasik jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcą macierzystej uczelni, jak również Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, prowadzi także warsztaty muzyczne. Zadebiutował na festiwalu Jazz Jamboree w 1988 roku wraz z zespołem New Presentation, z którym to też zarejestrował pierwszy materiał. Ostatnią z dotychczasowych płyt w jego solowym dorobku jest album „Tribute to Akwarium” nagrany w mistrzowskim składzie.

CO? – Piotr Wojtasik Jewish Inspirations
KTO? – Piotr Wojtasik, Magdalena Zawartko, Julia Ziembińska, Gerard Lebik, Michał Tokaj, Joris Teepe, Michał Miśkiewicz
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 19/01/2018, 20:00
BILETY? – 60 pln / 45 pln