Piotr Scholz Sextet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
lue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
18.10.2017
Godzina: 
20:00

Piotr Scholz Sextet usłyszymy 18 października, w poznańskim Blue Note Jazz Club. Zespół, który powstał w 2015 roku z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Piotra Scholza i skupia się na autorskiej muzyce lidera. Oprócz kompozycji własnych w repertuarze znajdują się standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach.

Piotr Scholz jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival 17. Bielska Zadymka Jazzowa, Grand Prix konkursu Jazz Fruit na Mladi Ladi Jazz Festival w Pradze, Grand Prix XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych, I miejsca na Blue Note Poznań Competition oraz III miejsca na II Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową w ramach Silesian Jazz Festival. Został uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stypendium Artystycznego Miasta Poznań oraz Stypendium Młoda Polska. Do swojego nowego muzycznego przedsięwzięcia zaprosił wybitnych muzyków młodego pokolenia. Ich wysokie umiejętności wielokrotnie były docenione na wielu prestiżowych konkursach.

W 2016 roku zespół otrzymał III nagrodę podczas konkursu na Indywidualność Jazzową w ramach festiwalu Jazzu nad Odrą, nagrodę „JazzPressu” w ramach festiwalu Jazz Wolności oraz Grand Prix i statuetkę Złotego Krokusa podczas konkursu Powiew Młodego Jazzu w ramach festiwalu Krokus Jazz Festival.

CO? – Piotr Scholz Sextet
KTO? – Tomek Orłowski, Kuba Marciniak, Piotr Scholz, Mikołaj Gruszecki, Damian Kostka, Adam Zagórski
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 18/10/2017, 20:00
BILETY? – 30 pln / 15 pln