Piotr Schmidt Quartet & Wojciech Niedziela

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Harris Piano Jazz Bar, Kraków
Data: 
08.04.2017
Godzina: 
21:30

Piotr Schmidt Quartet & Wojciech Niedziela wystżpi 8-go kwietnia, w krakowskim Harris Piano Jazz Bar.

Wojciech Niedziela – pianista jazzowy obecny na polskiej scenie jazzowej od początków lat 80-tych. Laureat licznych konkursów (m.in. Jazz Juniors, Konkurs Improwizacji jazzowej, Konkurs Pianistów Jazzowych w Kaliszu i Międzynarodowy Festiwal Federacji Jazzowej w Leverkusen). Współtwórca takich zespołów jak New Presentation (Lora Szafran, Piotr Wojtasik) czy Kwartet i Sextet Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Występował – w niemal całej Europie, a także w USA i na Kubie – z takimi artystami jak: Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Jacek Niedziela, Michał Urbaniak, Dorota Miśkiewicz, a także Bobby Watson, Mike Mainieri, Jack Walrath, Dave Friedman, Dave Liebman, Bill Mollenhof, Eddie Henderson. Obecnie także prowadzi bogatą działalność dydaktyczną w Instytutach Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach i w PWSZ w Nysie.

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, lider zespołu Schmidt Electric, wydawca, producent muzyczny, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W czerwcu 2016 roku na tej uczelni uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto zdobył wiele indywidualnych oraz zespołowych nagród Grand Prix na najbardziej prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych organizowanych w kraju jak i za granicą.

Piotr Schmidt ma na swoim koncie siedem wydanych, autorskich płyt, w tym cztery z zespołem Wierba & Schmidt Quintet, jedną z zespołem Generation Next oraz dwie z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od pięciu lat notowany jest w pierwszej szóstce jako "najlepszy trębacz jazzowy roku" w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. W 2015 roku był trzeci w tej kategorii. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Benjamin Drazen, Frank Parker, Eric Allen, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wojciech Karolak, Apostolis Anthimos, Wiesław Pieregorólka, Wojciech Myrczek, Grzech Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk. Także z artystami popularnej estrady: Krystyna Prońko, Ten Typ Mes (Piotr Szmidt) czy Miuosh.

CO? – Piotr Schmidt Quartet & Wojciech Niedziela
KTO? – Piotr Schmidt, Wojciech Niedziela, Adam "Szabas" Kowalewski, Sebastian Kuchczyński
GDZIE? – Harris Piano Jazz Bar, Kraków
KIEDY? – 08/04/2017, 21:30
BILETY? – 25 zł / 30 zł