PIOTR SCHMIDT ELECTRIC GROUP Winter Tour

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Śląski Jazz Club, Gliwice
Data: 
02.02.2012

PIOTR SCHMIDT ELECTRIC GROUP

Piotr Schmidt - trąbka, efekty

Tomasz Bura - keyboard

Michał Kapczuk - gitara basowa

Sebastian Kuchczyński – perkusja

Zespół Piotr Schmidt Electric Group, robiący furorę wszędzie gdzie gra swoim fantastycznym połączeniem przestrzennego jazzu i elektro-groove'u z soulem, funkiem, R&B, jak również muzyką filmową i eksperymentami z rytmem i brzmieniem.

Zespół powstał w kwietniu 2011 roku, pierwszy koncert dał 21 maja w Katofonii w Katowicach, od tej pory zagrał ok 15 koncertów w tym na takich festiwalach jak Lublin Jazz Festiwal czy Jazz Bez Festiwal (obecnie jeden z największych festiwali w Europie, łączący kilkadziesiąt miast w południowo-wschodniej Polsce oraz zachodniej Ukrainie). Z każdego koncertu zbiera świetne recenzje i staje się powoli fenomenem na polskim rynku muzycznym. Ludzie po koncertach masowo pytają o płytę, a ta zostanie dopiero nagrana przy okazji styczniowo-lutowej trasy koncertowej. Krążek wydany będzie w kwietniu w rocznicę powstania zespołu.

Piotr Schmidt - trębacz, wykładowca Historii Jazzu. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Instytutu Jazzu. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Instytutu Jazzu. Gry na trąbce uczył się pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Studia ukończył z wyróżnieniem. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto ma na swoim koncie wiele indywidualnych osiągnięć.

Tomasz Bura  - pianista, kompozytor, student AM w Katowicach, laureat kilku konkursów muzyki klasycznej i jazzowej. Występował we Francji, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji. Muzycy, z którymi współpracował to m.in. Atma Anur, Guilem Guimaraes, Tomas Sanchez, Tomasz Kupiec, Michał Barański, Marcin Wyrostek, Leszek Cichoński, Tomasz Grabowy, Andrzej Rusek, Zabrzańska Orkiestra Symfoniczna, Marek Pieszka.

Michał Kapczuk – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie na ul. Bednarskiej oraz Akademi Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock) oraz działa jako sideman.  Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Indywidualnie wyróżniony na festiwalach „Tarnów Jazz Contest 2008″ , „Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra 2009″ i „Jazz Nad Odrą Wrocław 2010″. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce oraz za granicą (Francja, Czechy, Ukraina, Bułgaria, Turcja, Belgia, Holandia, Hiszpania, Niemcy).

Sebastian Kuchczyński - perkusista – absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta University of Louisville, Kentucky, USA 2007. Zdobywca nagrody solowej w kategorii Open oraz nagrody specjalnej za Największy Talent Festiwalu na „I’st Tarnów Jazz Contest 2008″. Współpracuje z wieloma zespołami, m.in.: Wierba & Schmidt Quintet, Biotone, Bartek Pieszka Quartet, Maciej Sikała Trio, czy Grzegorz Nagórski Quartet.

Śląski Jazz Club, godz. 20:00