Piotr Restecki / Marcin Olak

Zdjęcie: 
Miejsce: 
klub Stary Klasztor, Wrocław
Data: 
15.08.2014
Godzina: 
19:00

Co powstanie z gitarowego duetu jazzmana i mistrza polskiego fingerstyle’u? Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać już 15-go sierpnia podczas koncertu Marcina Olaka i Piotra Resteckiego we wrocławskim klubie Stary Klasztor.

Piotr Restecki to prawdziwy wirtuoz i mistrz techniki fingerstyle, który sam jeden, przy pomocy gitary, potrafi porwać nawet wielotysięczną publiczność Przystanku Woodstock. Co więcej, doskonale czuje się również w kameralnej scenerii niewielkich sal koncertowych czy klubów. Piotr Restecki jest zatem muzykiem wszechstronnym i otwartym na nowe inspiracje. Jego ostatnim dziełem jest autorska płyta „Więcej niż słowa”, której walorów artystycznych, jak sama nazwa wskazuje, nie da się opisać słowami. 

Z kolei Marcin Olak jest jednym z najbardziej charakterystycznych gitarzystów jazzowych w Polsce. Jego gitarowy jazz to coś więcej niż typowe jednogłosowe melodie i akordy. Ze swojej gitary potrafi on wydobyć wielopoziomowe, rozbudowane faktury i bogactwo dźwięków, bardziej kojarzone z możliwościami fortepianu niż akustycznej gitary. Niezwykłe są również jego kompozycje i aranżacje, w których mieszają się różne stylistyki, jazz, klasyka, muzyka etniczna. Tworzą one zarówno piosenki, kompozycje klasyczne, jak i rozbudowane formy, takie jak koncert na trio jazzowe i orkiestrę.

To dlatego wspólny występ tych dwóch osobowości może obfitować w prawdziwe zaskoczenia muzyczne, tworzenie nowych jakości i niesamowite improwizacje. Koncert „Jazzowy Fingerstyle” to jeden z koncertów odbywających się w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Jednak jest on jedynym występem, który z Krzyżowej został przeniesiony do Wrocławia, by umożliwić szerszej publiczności zobaczenie tak ciekawego 15 sierpnia, godz.19:00, Stary Klasztor Wrocław

CO? – Jazzowy fingerstyle
KTO? – Marcin Olak, Piotr Restecki
GDZIE? – klub Stary Klasztor, Wrocław
KIEDY? – 15/08/2014, 19:00
BILETY? – 25 zł (normalny) / 20 zł ulgowy