Piotr Orzechowski / Rafał Gorzycki & Jonathan Dobie

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
15.03.2015
Godzina: 
20:00

15-go marca, w gdańskim klubie Żak wystąpi Piotr Orzechowski, prezentując zwój drugi solowy album - 15 Studies For The Oberek. Płyta jest zbiorem muzycznych rozważań artysty poświęconych tej formie polskiego tańca. Po nim na scenie pojawi się duet Rafał Gorzycki i Jonathan Dobie z ich projektem - Nothing.

Piotr Orzechowski Pianohooligan - pianista i kompozytor, absolwent prestiżowego Berklee College of Music, jeden z najbardziej utalentowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Laureat wielu nagród, w tym najważniejszej - I. Nagrody na Montreux Jazz Solo Piano Competition (2011), którą zdobył jako pierwszy Polak w historii legendarnego szwajcarskiego Montreux Jazz Festival. Orzechowski ma na swoim koncie album Hopasa z autorskimi kompozycjami nagrany z High Definition oraz album solowy z aranżacjami i utworami inspirowanymi twórczością Krzysztofa Pendereckiego Experiment: Penderecki. Świetnie przyjęte przez krytykę krążki znalazły się w czołówce rankingów najważniejszych płyt roku. Laureat Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów (2013), czy tytułu Nadzieja Polskiego Jazzu magazynu „Jazz Forum” (2014). Współpracował z wybitnymi osobowościami świata muzyki, takimi jak: Philip Glass, Adrian Utley/Portishead, Randy Brecker, Victor Mendoza, Skalpel, Dorota Miśkiewicz, Jacek Kochan, Marcin Masecki, Adam Bałdych. Album Piotra „Bach Rewrite” to nietuzinkowa prezentacja koncertów klawesynowych Bacha, wykonanych na elektroakustycznych instrumentach (Rhodes/Wurlitzer), nagrany wraz z pianistą Marcinem Maseckim i Capellą Cracoviensis dla wytwórni Decca Classics/Universal Music Polska.

Rafał Gorzycki - muzyk, perkusista, kompozytor i aranżer, lider i współzałożyciel takich grup jak Sing Sing  Penelope, Ecstasy Project, A-kineton, Trio Poems, itp. Rafał Gorzycki to artysta o przygotowaniu klasycznym i jazzowym, zafascynowany współczesną muzyką kameralną i awangardą jazzu. Zaliczony jest obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych i płodnych muzyków jazzowych Polsce oraz całej Europie. Mimo młodego wieku Rafał Gorzycki ma na koncie już 16 dyskograficznych albumów, Co ważne, są to płyty autorskie z kompozycjami i aranżacjami artysty. Jego albumy to muzyka jazzowa oraz muzyka z pogranicza klasycznej i współczesnej estetyki.

Najnowszy duet Rafała Gorzyckiego i londyńskiego gitarzysty Jonathana Dobiego - Nothing  - to ostatnia, trzecia część tryptyku duetów Gorzyckiego. Po albumie z 2013 roku ze skrzypkiem Sebastianem Gruchotem - Experimental Psychology - oraz Therapy, nagranego live w 2012 roku także z gitarzystą Kamilem Paterem przyszedł czas na finał i klamrę.

Jonathan Dobie - Urodzony w Londynie, w 1956, gdzie mieszka, kiedy nie jest w podróży i występów w Europie. Obecnie reorganizacje wytwórnię "No Wave" i organizator trasy koncertowe dla, powołanego przez niego zespołu, B-shops for the Poor. Grywał także z  Pieces of Brain, Sonicphonics , Interference 3.0, The Dynamix, Total touch, Ken Hyder, 2near 2far 4tet. Współpracował również z Vladimirem Millerem, Alexandrem Alexandrovem oraz Peterem Brotzmannem.

CO? - Piotr Orzechowski / Rafał Gorzycki & Jonathan Dobie
GDZIE? - Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? - 15/03/2015, 20:00
BILETY?:
13,- I pula / 23,- II pula - zniżka na Kartę Dużej Rodziny
20,- I pula / 30,- II pula - zniżka dla studentów, uczniów, seniorów
30,- I pula / 40,- II pula - zniżka na Kartę do Kultury
40,- I pula / 50,- II pula