Piotr Orzechowski

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
02.12.2015
Godzina: 
20:30

Piotr Orzechowski to jeden z najciekawszych współczesnych pianistów. 2-go grudnia w Pardon, To Tu będziemy mieli okazję usłyszeć go, w solowym repertuarze pt. "15 Studies For The Oberek".

Piotr Orzechowski pianista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Berklee College of Music, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Laureat wielu nagród, w tym najważniejszej – I. Nagrody na Montreux Jazz Solo Piano Competition, którą zdobył jako pierwszy Polak w historii tego legendarnego szwajcarskiego festiwalu. Ma na swoim koncie projekty z wielkimi osobowościami świata muzyki, m.in: Adrianem Utley'em z Portishead, Philipem Glassem, Stevem Reichem, Krzysztofem Pendereckim, Carlosem Zíngaro, grupą Skalpel, Adamem Bałdychem, Marcinem Maseckim czy Randy Breckerem. Lider kwartetu „High Definition”. Wystąpi w Pardon, To Tu w koncercie solowym po raz pierwszy, przedstawiając materiał z drugiej płyty „15 Studies for the Oberek” sygnowanej przez słynną londyńską wytwórnię Decca Classics.

Mając 25 lat ceniony za indywidualny, rozpoznawalny styl, będący wynikiem poruszania się na pograniczu gatunków – nowoczesnej muzyki improwizowanej i współczesnej, sięgania do tradycji romantyzmu czy impresjonizmu, a z drugiej strony odważnych muzycznych dekonstrukcji. Szczególne miejsce w twórczości Orzechowskiego zajmuje muzyka polska, która była inspiracją do wydania jego ostatniej płyty solowej twórczo analizującej poszczególne elementy polskiego tańca – oberka pt. „15 Studies for the Oberek” (Decca/Universal, 2014).

CO? – Piotr Orzechowski Pianohooligan
KTO? – Piotr Orzechowski
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 02/12/2015, 20:30
BILETY? - 30 zł