Peter Evans Quintet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
09.10.2014
Godzina: 
20:30

9-go październiak na jedynym koncercie w Polsce, w Pardon, To Tu wystąpi Peter Evans Quintet. Wirtuoz trąbki zagraz wraz z jego czteroosobowym zespołem: pianista Ron Stabinsky (znany z Mostly Other People Do the Killing), kontrabasista Tom Blancarte; innowator, perkusista Jim Black (znany chociażby z AlasNoAxis) oraz kompozytor 'manipulator dźwięku', doktor, mistrz - Sam Pluta. 

Peter Evans Quintet koncertuje w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie od 2009 roku. Zespół słynie z niekonwencjonalnego łączenia jazz'u i eksperymentalnej muzyki z wyjątkowymi strukturami kompozycji i mocnym akcentem Sam'a Pluta na elektronice. Ich w 2011r. wydany album 'Ghosts' zachwycił nie tylko dziennikarzy i wydawców:

“W rezultacie, improwizacja nabiera tutaj nowego wymiaru – nie jesteśmy już pewni, czy słuchamy akustycznego składu, czy jego remiksu, czy jeszcze czegoś innego, nowego. To ostatnia opcja jest najbliższa prawdzie – o ile choćby Thirsty Ear wydało kilka płyt, na którym producenci manipulowali zapisem akustycznej sesji, to kwintet Evansa fundamentalnie zmienia reguły gry. Tutaj przetwarzanie dźwięku jest równolegle wydarzającą się improwizacją, wznoszącą muzykę grupy na wyższy poziom. Może przesadzę, ale wierzę, że niewiele, pisząc, że to rewolucja porównywalna z innowacjami Teo Macero w projektach Milesa sprzed ponad 40 lat. Olśniewająca płyta. - Piotr Lewandowski (PopUpMusic.pl)

"Gdyby spróbować określić postawę muzyków odpowiedzialnych za „Ghosts” w zwięzły sposób powiedziałbym, że reprezentują nurt konserwatyzmu ewolucyjnego. Z jednej strony nie porzucają tradycji, przypominają o niej i chcą, żeby dalej żyła w ludzkiej świadomości, ale są też zwolennikami efektywnych zmian, które pozwalają iść dalej do przodu. W wydaniu zespołu Petera Evansa jest to postawa, która przynosi piorunujący efekt i sprawia, że wiele rewolucyjnych projektów w duchu muzyki improwizowanej wydaje się przy tym po prostu miałkich." - Piotr Wojdat (dla Screenagers.pl)

CO? –  Peter Evans Quintet
KTO? – Jim Black, Tom Blancarte, Peter Evans, Sam Pluta, Ron Stabinsky
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 09/10/2014, 20:30
BILETY? – 40 zł