PeGaPoFo

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub 12/14, Warszawa
Data: 
22.08.2015
Godzina: 
21:00

PeGaPoFo to jeden z najciekawszych zespołów polskiej jazzowej awangardy. Zdobywcy I nagrody w międzynarodowym konkursie Jazz Juniors 2011. W kwietniu 2015 zespół wydał swoją pierwszą płytę pt. "Świeżość". Materiał z tego albumu usłyszymy 22-go sierpnia, w warszawskim klubie 12/14.

Zespół powstał w 2009 roku, kiedy jeszcze wszyscy studiowali na Akademii Muzycznej w Krakowie. Repertuar zespołu to oryginalne kompozycje pianisty Mateusza Gawędy. Muzyka tego zespołu jest bardzo żywiołowa i energiczna a zarazem ambitna. Styl grupy można określić jako jazzowa awangarda z głębokimi korzeniami lat 60-tych.

Wszyscy członkowie grupy mięli już okazję współpracować z muzykami polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej m.in Wojciechem Groborzem, Januszem Muniakiem, Leszkiem Żądło. Dodatkowo od kilku lat indywidualnie biorą udział również w projektach tworzonych przez wielu znanych muzyków i grają na wielkich scenach nie tylko w Polsce, ale również w Indiach, USA, Czechach, Słowacji, Francji, Niemczech, Rosji czy Białorusi. Dawid Fortuna ma na koncie współpracę m.in. z Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Gary Thomasem i Agą Zaryan. Mateusz Gawęda wraz ze Sławkiem Pezdą mieli okazję zagrać z amerykańskimi gigantami perkusji - Rusty Jonesem i Billy Hartem.

CO? – PeGaPoFo
KTO? – Sławek Pezda, Mateusz Gawęda, Piotr Południak, Dawid Fortuna
GDZIE? - Klub 12/14, Warszawa
KIEDY? – 22/08/2015, 21:00
BILETY? – 40 zł