EJF: Pat Metheny Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Hala Orbita, Wrocław
Data: 
06.11.2011

Ethno Jazz Festival

Pat Metheny Trio

Pat Metheny – guitar

Larry Grenadier – bass

Bill Stewart – drums

Pat Metheny swoją technikę doskonalił na Uniwersytecie w Miami oraz w słynnej Berklee College of Music w Bostonie. Tam właśnie na zdolności studenta zwrócił uwagę wykładowca oraz wibrafonista Gary Burton, który zaproponował Metheny’emu współpracę. W zespole Gary’ego Burtona Metheny spędził trzy lata, przejawiając charakterystyczny styl będący mieszanką swobodnej artykulacji oraz zaawansowanej rytmicznej i harmonicznej wrażliwości. Ten sposób improwizacji był z założenia nowatorski, jednak głęboko zakorzeniony w tradycji jazzowej.

Wraz z wydaniem pierwszego albumu „ Bright Size Life” w 1975 roku, Pat Metheny odkrył na nowo brzmienie tradycyjnej gitary jazzowej dla nowego pokolenia muzyków. Przez całą karierę artysta pracował nad udoskonalaniem improwizacyjnego i dźwiękowego potencjału tego instrumentu. W dorobku artysty znajdują się kompozycje na gitary solo, małe zespoły, instrumenty elektryczne i akustyczne, duże orkiestry jak również utwory baletowe. O wszechstronności Methenego świadczyć może współpraca jaką nawiązał z największymi gwiadami, takimi jak: Steve Reich, Ornette Coleman, Herbie Hancock, Jim Hall, Milton Nascimento i David Bowie. Warto dodać, że już od ponad dwudziestu lat Pat Metheny współpracuje z pianistą jazzowym Lyle Maysem, a ich kooperacja porównywana jest zarówno przez krytyków jak i słuchaczy do tak wybitnych duetów jak Lennon/McCartney czy Ellington/Strayhorn.*

Hala Orbita, godz. 19:00

* źródło

fot. mat. prasowe

bilety: 200 zł – I miejsca, 160 zł – II miejsca, 130 – III miejsca, 100 zł – IV miejsca, 50 zł – wejściówki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2011 ważne wyłącznie z Certyfikatem Uczestnika.

Sprzedaż we Wrocławiu
CiK, Rynek Ratusz 24
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Sklep Muzyczny De'Molika,
ul. Kazimierza Wielkiego 65

Sprzedaż na terenie całego kraju
Salony EMPiK Sklepy MediaMarkt

Sprzedaż w internecie
www.ticketpro.pl
www.eventim.pl
www.biletin.pl

Rezerwacja biletów: bilety@o2.pl