Pardon, to znów Ja! 3FoNIA, czyli JACEK MAZURKIEWICZ SOLO

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
22.01.2012

Pardon, to znów Ja! 3FoNIA, czyli JACEK MAZURKIEWICZ SOLO

3FoNIA to jednoosobowy projekt muzyczny, w którym Jacek Mazurkiewicz obsługuje zestaw instrumentów akustyczno-elektrycznych. Głównym źródłem dźwięków jest kontrabas - naturalny, bądź preparowany. Projekt ten pokazuje możliwości płynące z wszechstronnego zastosowania 'klasycznego' instrumentu, gdzie za pomocą autorskich technik wykonawczych zostaje on całkowicie przearanżowany na potrzeby muzyki współczesnej. Wszelkie preparacje instrumentu dokonywane są zarówno na poziomie akustycznym, jak i elektronicznym.

Początkowo 3FoNIA była muzycznym obrazem 3miasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia) - każdy utwór połączony z 'dźwiękami miejskimi' przedstawiał inne miejsce i sytuację - w formie koncertu lub słuchowiska. Kolejnym krokiem była polska muzyka ludowa, czyli ekspery-mentalne spojrzenie na rodzimy folklor. Poza tym w trakcie koncertu 3FoNII można spodziewać się kompozycji, oraz utworów improwizowanych z pogranicza współczesnej kameralistyki, ambientu, muzyki konkretnej, eksperymentu, awangardy. Pewne jest również to, że kontrabas będzie wykorzystany niezgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem.

Jacek Mazurkiewicz - kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łączy akustykę z elektroniką, wciąż poszukując nowego brzmienia.

 Współtworzy głównie projekty autorskie (3FoNIA, PuPuPiDu, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Przybielski/Mazurkiewicz/​Osicki). Jedną z jego ulubionych form muzycznych są duety, które tworzy m.in. z Mikołajem Trzaską, Doministrym, Tomaszem Dąbrowskim a od niedawna również duet kontrabasowy z Ksawerym Wójcińskim pt. Double Trouble. Zajmuje się udźwiękowieniem filmów i spektakli, oraz prowadzi warsztaty teatralno-muzyczne. W wolnym czasie myśli o muzykoterapii wibracyjnej tonalnej, pracując nad autorskimi instrumentami rehabilitacyjnymi. Współpraca i różnego rodzaju akcje dźwiękowe: Andrzej Przybielski, Mikolaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Jerzy Mazzoll, Ghatam Giridhar Udupa, Ray Dickaty, Miya Masaoka, Anderw Drury, Jorgos Skolias, Jacek 'Budyn' Szymkiewicz/Pogodno, Am-Sveerg, 'Limboski Quartet', 'Tangueros Balticos', TR Warszawa...

Pardon, To Tu, godz. 21:00