Paal Nilssen-Love Large Unit

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
02.11.2015
Godzina: 
20:30

Large Unit - dwunastu muzyków z czterech skandynawskich krajów z perkusistą, kompozytorem, improwizatorem Paal'em Nilssen-Love na czele, wystąpią na 2-go i 3-go listopada w 'Pardon, To Tu'. Czeka na nas potężna dawka energii i świeżości.

Kompozycje Large Unit to dzieło Paala Nilssen-Love’a. Pozostawia on jednak pozostałym członkom zespołu na tyle swobody, że muzycy swobodnie dryfują w stronę improwizacji, eksperymentów z dźwiękiem, dynamiką i energią, okazjonalnie dzieląc się na mniejsze podgrupy. Razem zespół manifestuje na scenie potężną dawkę energii. Euan Andrews porównał Large Unit na łamach magazynu „Rock-A-Rolla” do „piekielnego, monolitycznego kolosa, który sprawił, że w historii jazzowych big bandów właśnie otworzył się nowy rozdział”.

Paal Nilssen-Love - perkusista, kompozytor i improwizator. Bez wątpienia najważniejszy perkusista szeroko pojętej europejskiej sceny freejazzowej ostatnich lat i jeden z najbardziej kreatywnych norweskich muzyków młodego pokolenia, występuje i nagrywa wraz z Kenem Vandermarkiem, Davem Rempisem, Fredem Lonberg-Holmem, Sabirem Mateenem, Bobby Bradfordem, Jimem O’Rourke, Terrym Ex, Thurstonem Moorem, Peterem Brötzmannem (Chicago Tenten), Evanem Parkerem, Matsem Gustafssonem (The Thing), Johnem Butcherem, Jebem Bishopem, Stenem Sandellem, Joe McPhee i Toshinori Kondo. Lider big-bandu "Large Unit". Koncertuje i nagrywa także solo. Właściciel oficyny wydawniczej PNL Records.

CO? – 2 Nights with Paal Nilssen-Love Large Unit
KTO? – Thomas Johansson, Mats Äleklint, Julie Kjær, Klaus Holm, Per Åke Holmlander, Ketil Gutvik, Tommi Keranen, Jon Rune Strøm, Christian Meaas Svendsen, Andreas Wildhagen, Paal Nilssen-Love, Christian Obermayer
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 02/11/2015, 20:30
BILETY? – 40 zł / 60 zł