ORGAN SPOT

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Cafe Fortepiano, Głogów
Data: 
07.04.2013

ORGAN SPOT

Kajetan Galas - organ
Szymon Mika - guitar
Bartek Staromiejski - drums

Organ Spot to klasyczne jazzowe organowe trio, bez udziału basisty. Muzyka tej grupy to współczesna szkoła organowa, z ukłonem w stronę starych mistrzów. W repertuarze znajdziemy autorski materiał, współczesne kompozycje a także standardy jazzowe we własnych aranżacjach. Ich muzyka spotyka się z ciepłym przyjęciem podczas koncertów w Polsce i Europie. Organ Spot to także laureaci międzynarodowych konkursów: Jazz nad Odrą (trzy indywidualne nagrody dla każdego z członków, w tym Grand Prix dla Szymona), Young Best Jazz contest (1. nagroda zespołowa), Azoty Tarnów Jazz contest. W maju Organ Spot wydaje debiutancki album.

Kajetan Galas - organista, pianista, absolwent II stopnia w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej pod kierunkiem Wojciecha Groborza; student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Piotra Wyleżoła oraz ArtEZ Enschede - jedynej szkoły w Europie kształcącej w kierunku organów Hammonda, jako członek i sideman w wielu grupach: własne projekty głównie tria organowe i/lub fortepianowe, współpracował m.in. z Bartkiem Staromiejskim, Szymonem Miką, Oktawią Kawęcką, Cezarym Konradem, Pawłem Dobrowolskim, Marcinem "Ułanem" Ułanowskim, narodową orkiestrą Sinfonia Varsovia i innymi. Zapalony propagator nieco zapomnianego już brzmienia Organów Hammonda.

Szymon Mika - młody gitarzysta jazzowy, który mimo swojego wieku gra z niebywałą dojrzałością i błyskotliwą techniką. Laureat Grand Prix na konkursie Jazz nad Odrą 2012. Regularnie występuje w krakowskich klubach jazzowych. Przygodę z muzyką rozpoczął od najmłodszych lat kiedy to z sukcesem występował w zespole jazzowym swojego ojca grając na perkusji. Po kilkuletniej przerwie w muzykowaniu, w wieku 11 lat Szymon zaczął grać na gitarze. Początkowo kształcił się w kierunku muzyki klasycznej w Szkole Muzycznej w Wadowicach, następnie pod okiem Jarosława Dzienia (zespół Que Passa) oraz wybitnego gitarzysty i pedagoga Adama Zalasa w Szkole Muzycznej II stopnia przy ul. Basztowej w Krakowie. Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestnik warsztatów jazzowych, miał okazję uczyć się od takich mistrzów jak: Peter Bernstein, David Doruzka, Wojciech Groborz. Skomponował muzykę
do kilku filmów kina niezależnego.

Bartek Staromiejski - absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta Staatliche Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Sztutgarcie.Laureat międzynarodowych konkursów jazzowych.Współpracuje m. in. z Januszem Muniakiem, Maciejem Sikałą, Maciejem Strzelczykiem, Markiem Bałatą, Januszem Skowronem, Tadeuszem Leśniakiem, Janem Jarczykiem, Siggy Davis, Izą Zając, Beatą Przybytek.Swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych, od jazzowego mainstream'u przez latin, salsę do fusion, funk i muzyki pop.

Cafe Fortepiano