Orange Trane & Soweto Kinch

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Ucho, Gdynia
Data: 
28.10.2015
Godzina: 
20:00

Po wrześniowej trasie po Polsce trio Orange Trane rusza z kolejnymi koncertami. Tym razem towarzyszyć im będzie Soweto Kinch. Muzycy wystąpią razem 25-go października w Klubie Ucho, w Gdynii.

Soweto Kinch - saksofonista altowy, kompozytor, producent, raper. Jest jednym z najbardziej wszechstronny młodych muzyków, zarówno brytyjskiej sceny jazzowej, jak i hip hopu. Jeden z niewielu artystów z dyplomem z historii nowożytnej na Uniwersytecie w Oxfordzie. Zgromadził imponującą listę wyróżnień i nagród po obu stronach Atlantyku – w tym nominację do Mercury Music Prize.

Piotr Lemańczyk - czołowy polski kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Należy do grona najciekawszych muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Często współpracuje zarówno z polskimi, jak i światowymi gwiazdami jazzu takimi  jak: Jerry Bergonzi, Tim Hagans, Gary Novak, Dave Kikoski, Seamus Blake, Clarence Penn, Brian Melvin, Avishai Cohen Tr, Jakob Dinesen, Walter Smith III i innymi.

Jest jedynym Europejczykiem w składzie amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Nagrał siedem autorskich płyt: Follow The Soul, Freep, Village Time, Naha People, Guru, Amhran i Baltic Dance. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej. Był też nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Najlepszy Jazzowy Album Roku.

Tomek Łosowski - perkusista, kompozytor, muzyk sesyjny, edukator (autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce). Zadebiutował w 1991 roku na jubileuszowym koncercie 15-lecia Kombi. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat współpracował z wieloma artystami polskiej sceny rockowej, popowej i jazzowej. Został uhonorowany tytułem NajlepszegoPerkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny.

Obecnie prócz koncertowania w składzie Orange Trane występuje między innymi z Kombi – Łosowski, oraz zespołem Quartado Electric Band. Wcześniej wiele lat współtworzył grupę PiR2. Jest wykładowcą biorącym udział w warsztatach i pokazach perkusyjnych na terenie całego kraju. Współpracuje z magazynem Perkusista gdzie cyklicznie ukazują się jego artykuły i warsztaty. Nagrał przeszło 40 płyt.

Dominik Bukowski - zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Nagrał ponad 30 płyt. Jego album Projektor znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010.

Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album Melisa Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. W 2013 r. album Kropla Słowa Krystyny Stańko, do której Bukowski skomponował większość materiału muzycznego, został Płytą Roku według Jazz Forum. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Tim Hagans, Ulf Adaker, Brian Melvin, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Krzysztof Popek, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Jerzy Matuszkiewicz i inni. Koncertował w wielu krajach Europy.

CO? – Orange Trane & Soweto Kinch
KTO? – Piotr Lemańczyk, Tomek ŁosowskiDominik Bukowski / Soweto Kinch
GDZIE? – Klub Ucho, Gdynia
KIEDY? – 28/10/2015, 20:00
BILETY? 
– 25 zł (przedsprzedaż) / 28 zł (Eventim) / 35 zł (w dniu koncertu)