Orange Trane

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
27.01.2017
Godzina: 
20:00

Orange Trane wystąpi 27-go stycznia w Blue Note Jazz Club, w Poznaniu.

Swą muzyką wpisują się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością.

Piotr Lemańczyk – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor należy do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Często współpracuje zarówno z polskimi, jak i światowymi gwiazdami jazzu jak: Jerry Bergonzi, Tim Hagans, Gary Novak, Dave Kikoski, Seamus Blake, Clarence Penn, Brian Melvin, Avishai Cohen Tr, Jakob Dinesen, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Maciej Sikała i innymi. Nagrał sześć autorskich płyt: Follow The Soul, Freep, Village Time, Naha People, Guru i Amhran. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej. Był też nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Najlepszy Jazzowy Album Roku.

Tomasz Łosowski – perkusista, kompozytor, edukator (autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce). Współpracował m.in. z Robertem Jansonem, Mariem Bilińskim, Kasią Kowalską, Natalią Kukulską, Leszkiem Możdżerem. Zamiłowanie do muzyki ma od dziecka – wychowywał się w atmosferze prób i koncertów (ojciec był liderem zespołu Kombi), a jego profesjonalny debiut, to udział w jubileuszowym koncercie 15-lecia grupy KOMBI w 1991 roku. Nagrał ponad 40 płyt, w tym także autorską. Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu „Gitara i Bas + Bębny”. Występuje m.in. ze Sławomirem Łosowskim, grupą PiR2 (Marek Raduli – gitara, Wojtek Pilichowski – bas, Tomasz Łosowski – bębny).

Dominik Bukowski – czołowy polski wibrafonista (II miejsce w kategorii wibrafon w ankiecie „Jazz Forum”), absolwent Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak : Tim Hagans, Ulf Adaker, Brian Melvin, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Krzysztof Popek, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Jerzy Matuszkiewicz i inni. Koncertował w wielu krajach Europy. Jego płyta „Projektor” znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika „Jazz Forum”, zaś ostatnia „Vice Versa” była nominowana do nagrody Fryderyki 2010.

Jakub Skowroński – studiował saksofon na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Jazz Institut Berlin. Jest laureatem nagród indywidualnych na festiwalach Jazz nad Odrą 2011, Novum Jazz Festiwal 2010, Enter music festiwal 2012 (występ w enter music sextet z L. Możdżerem), Tarnów Jazz Contest 2012 (III nagroda) oraz European Jazz Contest 2012 w Rzymie (z International Jazzpocalypse), Międzynarodowy Konkurs improwizacji jazzowej w Katowicach 2013. Występował z takimi muzykami i zespołami jak Leszek Możdżer, Eric Vaughn, Daniel Soltis, Fred Longberg Holm, Nikola Kołodziejczyk Chord Nation Big Band, Wojciech Myrczek Quintet, Wierba – Schmidt Quintet, Piotr Damasiewicz Quintet, Big Stan band, Sax Brothers, Big Band AM w Katowicach i wieloma innymi. Na stałe jest członkiem zespołu International Jazzpocalypse. Koncertował w wielu krajach Europy, takich jak Czechy, Austria, Niemcy, Litwa, Francja, Hiszpania, także na festiwalach min. Palma Commercial 2011 na Majorce, Jazz Voices 2012 na Litwie, Jazztopad 2010, Enter Music Festiwal 2012, Carces Jazz Festival 2012 we Francji. Można go usłyszeć na płycie „Concept Art Orchestra live in Jazz Dock” (Praga 2010).

CO? - Orange Trane
KTO? - Piotr Lemańczyk, Dominik Bukowski, Tomasz Łosowski, Jakub Skowroński
GDZIE? - Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? - 27/01/2017, 20:00
BILETY? - 45 zł