Olo Walicki Kaszëbë 2

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze, Warszawa
Data: 
20.08.2017
Godzina: 
20:00

20-go sierpnia na warszawskim Mokotowie przy Nowy Teatrze wystąpi Olo Walicki Kaszebe II, czyli kontynuacja znanego projektu muzyka i kompozytora Ola Walickiego.

Mocne gitarowe brzmienia, przebojowe melodie w połączeniu z wyrazistymi i prowokacyjnymi tekstami napisanymi przez siedmiu bezkompromisowych autorów, m.in. Dorotę Masłowską, Tymona Tymańskiego – to autorska wizja Kaszub, pięknych i strasznych.

Olo Walicki wprowadza nas w magiczny klimat niepowtarzalnej przyrody regionu, a jednocześnie w przewrotny sposób krytykuje współczesny wizerunek polskiej prowincji – zdominowanej „kulturą grilla”, niemieckimi samochodami o niskim podwoziu z wypływającą z nich muzyką disco polo.

Grupę tworzą muzycy i przyjaciele, którzy odważnie bawią się formą, estetyką i energią koncertowej odsłony materiału z najnowszej płyty, ciesząc się występami na żywo jak młodzi chłopcy.

Zespół tworzą: M.Bunio.S - wokalista kultowego Dick4Dick; Piotr Pawlak - gitarzysta znany z zespołów Kury, Łoskot czy Bielizna; Tomek Ziętek - trębacz i klawiszowiec LocoStar, Dick4Dick, Nosowskiej, a przed laty Pink Freud; Kuba Staruszkiewicz – perkusista w zespole Marii Peszek i Tomka Makowieckiego i ex-Pink Freud.

Autorem muzyki na płycie i śpiewającym basistą jest Olo Walicki. Współtwórca nurtu yassowego - Łoskotu, ostatniego składu Miłości oraz wielu zespołów jazzowych m.in z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim czy Mazzollem. Autor kultowej płyty OW KASZEBE z 2007 roku. Pomysłodawca projektu multimedialnego The Saintbox z Gabą Kulką. Pisze muzykę do filmu, pracuje z teatrami i tancerzami, a ostatnio debiutował jako autor spektaklu muzycznego “To be authentic, or not to be” - w którym wystąpił w duecie z Andrzejem Sewerynem.

CO? – Olo Walicki Kaszëbë 2
KTO? – Olo Walicki, M. Bunio. S, Piotr Pawlak, Tomek Ziętek, Kuba Staruszkiewicz
GDZIE? – Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze, Warszawa
KIEDY? – 20/08/2017, 20:00
BILETY? – 35 PLN (w dniu koncertu) / 29 PLN (w przedsprzedaży)