Oleś Brothers & Christopher Dell

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Zmiana Klimatu, Białystok
Data: 
04.04.2018
Godzina: 
20:00

4 kwietnia, w klubie Zmiana Klimatu, w Białymstoku wystapią Oleś Brothers & Christopher Dell, promujący ich najnowszy album Góreck Ahead. 

GÓRECKI AHEAD to całkowicie odmienne i nowatorskie ukazanie muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego. Bracia Oleś i ich gość Christopher Dell, przedstawiają kompozytora w zupełnie nowym, jazzowym kontekście, ukazując jego muzykę z zaskakującej perspektywy muzyków improwizujących.

Henryk Mikołaj Górecki należy do najwybitniejszych kompozytorów XX wieku, a sława jaką zapewniła mu III Symfonia dalece wykracza poza normy osiągalne dla kompozytorów muzyki poważnej. Jego dorobek nie jest jednak powszechnie znany, a okresy twórczości przez które przeszedł są na tyle różnorodne, iż miłośnicy jednego bywają często antagonistami innego. Status awangardzisty jaki zapewniły mu jego wczesne dzieła przeszkadza poniekąd w percepcji jego późniejszych utworów, a kontemplacyjny charakter dzieł późniejszych – mylony często z minimalizmem – choć przysporzył mu pop-sławy i nowych fanów na całym świecie, zakwestionował jego wcześniejszy dorobek i wywołał falę krytyki wśród przychylnych mu onegdaj akolitów.

GÓRECKI AHEAD jest autorską propozycją odczytania muzyki mistrza, przefiltrowaną przez wrażliwość i muzyczne doświadczenie muzyków tria Oleś Brothers & Christopher Dell. Trio, które powstało w 2011 roku, zrealizowało uprzednio album z muzyką Krzysztofa Komedy.

CO? – Górecki Ahead
KTO? – Christopher Dell, Marcin Oleś, Bartłomiej Oleś
GDZIE? – Zmiana Klimatu, Białystok
KIEDY? – 04/04/2018, 20:00
BILETY? – 40 PLN / 30 PLN