Oleś Brothers & Christopher Dell

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
Data: 
05.04.2018
Godzina: 
20:00

Oleś Brothers & Christopher Dell promują ich najnowszy album Góreck Ahead. Z tej okazji, 5 kwietnia, wystąpią w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Warszawie.

Album GÓRECKI AHEAD jest próbą odczytania spuścizny Henryka Mikołaja Góreckiego w nowy sposób i ukazania jej w odmiennym niż dotychczas świetle. Ta płyta jest jednocześnie dowódem na to jak żywotna i inspirująca jest współcześnie muzyka Góreckiego, zwłaszcza, jeśli jej interpretacji podejmują się artyści, u których biegłość instrumentalna idzie w parze z kreatywnością, wyobraźnią i potrzebą tworzenia autorskiej wypowiedzi artystycznej.

Bracia Oleś oraz Christopher Dell, kontynuując rozpoczętą w roku 2011 współpracę, sięgnęli po utwory kompozytora filtrując je przez sumę własnych bogatych doświadczeń. Ze swojej strony wnieśli wrażliwość muzyków na co dzień zajmujących się jazzem i improwizacją.
GÓRECKI AHEAD nie jest kolejnym z wielu albumów wypełnionym muzyką klasyczną przearanżowaną na jazzową modłę. Muzycy odpowiedzialni za projekt sięgnęli znacznie głębiej. W swojej kontemplacji twórczości Góreckiego dotarli do żywego, bijącego serca tej muzyki, budując wokół niego nowy krwiobieg, będący czymś na kształt bytu równoległego wobec dzieł Mistrza. W interpretacji tria, niekiedy znacząco odmiennej od oryginału, w wyważony, inteligentny i pełen finezji sposób ujawnia się delikatna równowaga pomiędzy wiernością muzycznej idei kompozytora, a przynależną sztuce jazzowej swobodą wypowiedzi.
Koncerty odbędzie się w Studio S2.

CO? – Górecki Ahead
KTO? – Christopher Dell, Marcin Oleś, Bartłomiej Oleś
GDZIE? – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? – 05/04/2018, 20:00
BILETY? – 20 PLN