OBARA / KĄDZIELA / TRELA - Electrically

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Bajkonur, Łódź
Data: 
14.12.2012

OBARA / KĄDZIELA / TRELA - Electrically 

Electrically to nowy skład, powstały z inicjatywy wybitnego polskiego saksofonisty Macieja Obary z udziałem gitarzysty Marka Kądzieli i perkusisty Michała Treli. W składzie Electrically znalazły się same bardzo silne i wybitne osobowości muzyczne:

MAREK KĄDZIELA gitarzysta, absolwent The Carl Nielsen Academy of Music (Odense), współzałożyciel oraz kompozytor muzyki International Jazz Quintet, Off-Quar-Tet, Hunger Pangs oraz KRAN. Muzyk aktywnie działający i współpracujący ze środowiskiem duńskim, niemieckim, czeskim oraz polskim. Kądziela wyróżnia się charakterystycznym brzemieniem oraz biegłością, stawia nacisk na własny styl i osobowość, co istotnie przekłada się na jego grę i kompozycje.

MACIEJ OBARA wybitny saksofonista, znany ze współpracy z takimi muzykami jak: Tomasz Stańko, Antoine Roney, Alex Tuomaril, Jakob Bro, Anders Jormin, Joey Baron, Ralph Alessi, Mark Helias, Nasheet Waits, John Lindberg i Harvey Sorgen. Obara znany jest ze swojego charakterystycznego stylu oraz silnej osobowości muzycznej. Jest muzykiem ciągle poszukującym i poszerzającym swoje horyzonty o nowe projekty z partnerami chcącymi nadać nowy kierunek współczesnej muzyce jazzowej.

MICHAŁ TRELA jeden z najbardziej charakterystycznych polskich perkusistów jazzowych, dotychczas znany ze współpracy ze środowiskiem jazzowym z Wrocławia. Współzałożyciel Erase – Creative Improvised Music Art, w skład którego weszli Gerard Lebik, Jakub Cywiński oraz Piotr Damasiewicz. Michał Trela wywodzi się z nurtu free jazzowego w oparciu o głębokie podstawy klasycznego jazzu oraz rytmiki afrykańskiej.

Zderzenie trzech tak silnych osobowości i indywidualności zrodziło w rezultacie muzykę, której nie da się zamknąć w konkretnym stylu, bardzo głęboką, osobistą i przestrzenną. Coś dla miłośników ballady i skandynawskiej melancholii, a także energetycznej spontaniczności. Są to pierwsze koncerty tego składu przed nagraniem płyty o zupełnie nowym i niespotykanym charakterze na polskim rynku. Jest to świeża, kreatywna, bardzo energetyczna muzyka, zawierająca elementy free, groove oraz rockowego brzmienia, jak również szeroko rozumiany sonoryzm, który uzyskiwany jest przez współbrzmienie gitary i perkusji.

Bajkonur, g. 20:00
Bilety: 20 zł (normalne), 15 zł (studenckie)