Obara International

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
Data: 
10.03.2015
Godzina: 
19:00

„Bez dwóch zdań znakomite, poważne granie (…). Ujęte w kompozycje, ale przede wszystkim zapierające dech w piersiach improwizatorską narracją. Zagrane przez zespół bez słabych punktów.” - tak pisaliśmy o grupie Obara International. 10-go marca grupa Macieja Obary wystąpi w Chorzowskim Centrum Kultury.

Maciej Obara jest jednym z najciekawszych polskich saksofonistów jazzowych, który zbiera znakomite recenzje, zarówno od polskich, jak i zagranicznych melomanów oraz krytyków muzycznych. Jest artystą odnoszącym międzynarodowe sukcesy, którego nazwisko pojawia się w programach najważniejszych festiwali na całym świecie – tylko w ciągu ostatnich dwóch lat kwartet Obary prezentował się na festiwalach w Japonii, Korei, Indiach, Norwegii, Szwecji, czy Wielkiej Brytanii.

Obara to saksofonista, który udowadnia, jak muzyka jazzowa może łączyć w sobie wrzącą energię i otwarte formy zachowując lekkość przekazu. Instrumentalista, który na polskiej scenie jazzowej mimo młodego wieku zdążył przetrzeć wiele dróg, na każdej osiągając sukces.

CO? - Obara International
KTO? - Maciej Obara, Thomas Stronen, Ole Morten Vågan, Dominik Wania
GDZIE? - Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów
KIEDY? - 10/03/2015, 19:00
BILETY? - 30 PLN / 20 PLN z ChCKartą i Kartą 60+