O. Walicki / G. Kulka / W. Zimpel / K. Staruszkiewicz

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
29.06.2014
Godzina: 
20:30

29-go czerwca, pierwszy raz na scenie Pardon, To Tu wystąpi ze swoim nowym projektem 'Kot (Czy tez Kotka?)' kontrabasista, kompozytor, producent - Olo Walicki. Na scenie stanie z cudowną Gabą Kulką, mistrzem Wacławem Zimplem i perkusistą Kubą Staruszkiewiczem.

Utwory wykonywane na płycie skomponowane zostały do wierszy poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2012. Nagroda, której fundatorem jest Miasto Gdańsk, a organizatorem Instytut Kultury Miejskiej, przyznawana jest co dwa lata podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Europejski Poeta Wolności.

Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja zjawisk poetyckich o wybitnej wartości artystycznej, które podejmują jeden z najistotniejszych dla współczesności tematów – temat wolności. Pragnąc podkreślić rolę i kunszt pracy tłumaczy literackich, od 2012 roku nagroda przyznawana jest także tłumaczowi.

Zaprezentowane na tym albumie wiersze wraz z muzyką i aranżacją Ola Walickiego premierowo zostały wykonane podczas uroczystej gali wręczenia nagrody, która miała miejsce 24 marca 2012 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

"Pracę nad materiałem muzycznym rozpocząłem od przygotowania szkiców kompozycji przestrzennej instrumentów na scenie. Sercem stały się dwa harmonia. Zwarty i symetryczny układ umożliwił nam swobodne przemieszczanie się między instrumentami i wzajemną wymianę przy nich – powstało harmonijne środowisko przestrzenno-dźwiękowe.

Taką też przyjąłem formę kompozycji muzycznej – album jest rodzajem suity o określonej dramaturgii. Pełną, 37-minutową formę płyty traktuję jako nierozłączną całość i do takiego jej słuchania – w całości – zachęcam." - Olo Walicki

CO? – Olo Walicki – ‘Kot (Czy tez Kotka?)'
KTO? – Gaba Kulka, Kuba Staruszkiewicz, Olo Walicki, Wacław Zimpel,
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 29/06/2014, 20:30
BILETY? – 25 zł