NWA: WACŁAW ZIMPEL QUARTET

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Mały Dom Kultury Dragon, Poznań
Data: 
19.04.2013

Nowy Wiek Awangardy

WACŁAW ZIMPEL QUARTET

Wacław Zimpel
Krzysztof Dys
Christian Ramond
Klaus Kugel

To najnowsza formacja polskiego klarnecisty i kompozytora Wacława Zimpla, jednego z najbardziej rozpoznawanych polskich artystów na światowej scenę muzyki improwizowanej, znanego ze współpracy z Kenem Vandermarkiem, Hamidem Drakiem czy Perry Robinsonem.

W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy pracowali ze sobą w wielu różnych konfiguracjach.Klaus Kugel, jeden z najbliższych współpracowników Zimpla, przez ostatnie 20 lat tworzy wraz z Christianem Ramondem jedną z najwyrazistszych sekcji rytmicznych europejskiego kontynentu, między innymi w ramach słynnego Jorgensmann Quartet. Krzysztof Dys jest pianistą klasycznym oraz improwizującym, znanym między innymi z zespołu Soundcheck, wykłada fortepian klasyczny na Poznańskiej Akademii Muzycznej.
Zespół koncentruje się na tworzeniu współczesnej wypowiedzi czerpiąc z muzyki klasycznej, jazzu i wielu innych tradycji muzyki improwizowanej. W kwietniu 2013 planowana jest premiera pierwszej płyty składu - Stone Fog. Album ukaże się nakładem wytwórni ForTuneRecords.

Dragon, Mały Dom Kultury, g. 20:00

bilety: 25zł