The NU Band

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
23.11.2017
Godzina: 
20:00

Każdy z muzyków tworzących zespół to indywidualność współczesnego jazzu. To instrumentaliści mający za sobą ogromne doświadczenie w zakresie muzyki improwizowanej, związani z wieloma muzycznymi formacjami oraz współpracą z najwybitniejszymi jazzmanami świata – i dzięki temu bardziej znane są ich nazwiska, niż kwartet, który wspólnie tworzą pod szyldem The NU Band. Usłyszymy ich 23 listopada, w poznańskim Blue Note Jazz Club.

Thomas Heberer występował na sześciu kontynentach, był wykładowcą w konserwatorium we Frankfurcie oraz Banff Centre, nagrał ponad 50 płyt jako sideman oraz kilkanaście jako lider. „The Penguin Guide to Jazz” określił go jako „niezwykle utalentowanego trębacza”, a krytyka okrzyknęła go „nowym geniuszem trąbki”.

Mark Whitecage jest znany jako niezwykle pomysłowy, dynamiczny instrumentalista i kompozytor jazzowy. Nagrywał i koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, między innymi z takimi wykonawcami jak Jeanne Lee, Anthony Braxton, Gunter Hampel, Dominic Duval, Joe McPhee, Steve Swell, Marshall Allen i Saheb Sarbib.

Joe Fonda lider formacji, kontrabasista i producent muzyczny mający na swym koncie wiele płyt autorskich, nagranych z własnymi formacjami. Od roku 1984 do 1999 grał w sekstecie Anthony Braxtona. Jest też stałym współpracownikiem m.in.Archie Sheppa, Billa Dixona, Perry Robinsona i Curtisa Fullera. Poza prowadzeniem składu The NU Band jest współtwórcą formacji: From the Source i The Off Road Quartet

Lou Grassi – perkusista – ma na swym koncie dziewięć płyt autorskich oraz kilkadziesiąt płyt nagranych z formacjami m.in.Johnny Hartmana, Williama Parkera, Burtona Greena i Perry Robinsona. Oprócz nagrań i koncertów jako perkusista The NU Band, prowadzi własny kwintet oraz jest członkiem jazzowej formacji Dixie Peppers.

CO? – The NU Band
KTO? – Mark Whitecage, Thomas Heberer, Joe Fonda, Lou Grassi
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 23/11/2017, 20:00
BILETY? – 60 pln