Nowacka /Traczyk/ Wójciński/ Zagajewska /Zemler

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub CH25, Warszawa
Data: 
06.09.2017
Godzina: 
21:30

6 września, na scenie klubie CH25, w Warszawie, wystąpią Antonina Nowacka, Wojtek Traczyk, Ksawery Wójciński, Małgorzata Zagajewska i Hubert Zemler.

Antonina Nowacka - Wokalistka, artystka wizualna, zainteresowana wykorzystaniem głosu jako instrumentu oraz jego korelacją ze stanami umysłowymi, zjawiskami wewnętrznymi i zewnętrznymi, co łączy w swych poszukiwaniach dźwiękowych. Oscylują one wokół muzyki dawnej - pieśni religijnych, antycznych oraz opery. Eksperymentuje z elektroniką, dźwiękami aparatu mowy, mową bez słowa, nastrojami. Wraz z Bogumiłą Piotrowską współtworzy zaspół audiowizualny WIDT - improwizacje na głos, elektronikę i analogowe wizualizacje. Współgra z Warsaw Improvisers Orchestra oraz w pomniejszych składach z poszczególnymi jej członkami, stale z Olgierdem Dokalskim (Potala), Natanem Kryszkiem, Piotrem Dąbrowskim. Współpracuje z zespołem kIRk (Olgierd Dokalski / Paweł Bartnik / Filip Kalinowski).

Wojtek Traczyk jest kontrabasistą, basistą, kompozytorem i improwizatorem od lat eksplorującym różne muzyczne style, poszerzając tym samym horyzonty, wzbogacając i stale przedefiniowując swój język muzyczny i zwiększając skalę i zakres doznań. Współpracował między innymi z Marią Peszek, Tworzywem Sztucznym, Zbigniewem Namysłowskim, Marcinem Maseckim, Władysławem Jagiełło, Jimem Bakerem, i wieloma innymi. Obecnie gra między innymi z: Gaba Kulka, Sufity, Neurasja, Muzykoterapia, The Light, Kamil Szuszkiewicz Band, Młynarski Plays Młynarski, Kari Amirian, Natu. Ostatnio, zainspirowany bardzo ciekawą preparacją kontrabasu, której autorem jest Huba Połoniewicz, nagrał płytę solo, która ukazała nakładem Multikulti.

Ksawery Wójciński - Kontrabasista i kompozytor urodzony w 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Charles Gayle, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Satoko Fuji, Nicolle Mitchell, Tim Sparks, Klaus Kugel , Ken Vandermark. Mats Gustafsson, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency i Hera. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa.

Małgorzata Zagajewska – Wokalistka, performerka, tłumaczka, pisarka. Przez sześć lat mieszkała we Francji, gdzie studiowała literaturę nowożytną. Śpiewa oraz poszukuje głosem wszelkich zaskoczeń, pułapek, zgrzytów. Współpracuje z muzykami, tancerzami, teatrem. Czasem łączy dźwięk z ruchem. Inspiruje się muzyką orientalną, ludową oraz operą. Pisze po polsku i francusku. Zdarza jej się wykorzystywać własne teksty na scenie.

Hubert Zemler – perkusista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował w orkiestrach symfonicznych (Opera Narodowa, Sinfonia Varsovia), a także współpracował z uznanymi jazzmanami (m.in. Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Staroniewiczem). Współtworzył wiele ważnych inicjatyw na polskiej scenie muzyki niezależnej, takich jak SzaZaZe, Horny Trees czy Babadag. Jest również interpretatorem muzyki współczesnej. W 2015 roku na koncercie inauguracyjnym festiwalu Warszawska Jesień wykonał utwór Helmuta Lechenmanna AIR. Współpracował między innymi z Johnem Tilburym, Evanem Ziporynem, Gyanem Riley'em i grupą Kwadrofonik. Obecnie występuje w zespołach LAM, Shy Albatross i Slalom. Ma również na koncie trzy płyty solowe Moped (2011), Gostak & Doshes (2014) oraz Pupation of Dissonance (2016).

CO? – Nowacka /Traczyk/ Wójciński/ Zagajewska /Zemler
KTO? – Antonina Nowacka, Wojtek Traczyk, Ksawery Wójciński, Małgorzata Zagajewska, Hubert Zemler
GDZIE? – Klub CH25, Warszawa
KIEDY? – 06/09/2017, 21:30
BILETY? – 15 pln