NEW BONE

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazz Club U Muniaka, Kraków
Data: 
20.12.2011

NEW BONE

Tomasz Kudyk – trumpet

Marcin Ślusarczyk – alto sax

Paweł Kaczmarczyk – piano

Maciej Adamczak – bass

Dawid Fortuna - drums

NEW BONE to akustyczny kwintet jazzowy, który został założony w 1996 roku przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Od początku istnienia zespół oscylował w nurcie hard-bopu i starał się wczuć w klimat kiedy to Miles Davis, Freddie Hubbard czy John Coltrane tworzyli swoją legendę. Pierwsze lata wspólnego grania to fascynacja muzyką Wayne Shortera czy Horace Silvera, własne aranżacje i interpretacje ich utworów. Następnie już tylko własne kompozycje i tak w 2004 r. ukazuje się nakładem wytwórni GOWI Records debiutancki krążek zespołu „Something for Now” na którym znalazły się autorskie kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka. Płyta została ciepło przyjęta przez krytyków, jak i publiczność. Od tego momentu zespół regularnie występuje w najważniejszych miejscach dla polskiej sceny jazzowej. Zespół New Bone podczas koncertów w klubie "U Muniaka" zaprezentuje utwory składające się na nową płytę zespołu zatytułowaną "Destined...". Będą to interesujące kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka. Swoimi koncertami w klubie zespół poprzedzi wejście do studia w poszerzonym składzie - septecie.

Tomasz Kudyk – trębacz,kompozytor. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie trąbki Benedykta Matusika. Współpracował z wieloma wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej m.in.: Jarek Śmietana, Adam Pierończyk, Joachim Mencel, Piotr Baron,Janusz Muniak, Jan Pilch, Andrzej Cudzich….W latach 1997 do 2001 był członkiem kwintetu Leszka Kułakowskiego. Brał również udział jako sideman w sesjach nagraniowych takich artystów jak: Marek Grechuta ,Grzegorz Turnau , Leszek Możdżer, Jarek Śmietana i inni. W 2000r. miał okazję występować w zespole Marka Stryszowskiego u boku Roberta Irvinga III byłego współpracownika Milesa Davisa. Aktualnie jest wykładowcą klasy trąbki Katedry Jazzu i Muzyki Współczesnej w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Poszukiwany muzyk sesyjny. Jako muzyk jazzowy poza pracą w New Bone współpracował z Leszkiem Kułakowskim, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną.

Paweł Kaczmarczyk – fortepian. Jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Katowicach, kompozytor, aranżer, solista i sideman. Występuje w zespole Janusz Muniak Quartet, Rafał Sarnecki Quintet, New Bone oraz prowadzi własne zespoły. Otrzymał wiele nagród na festiwalach i konkursach, wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006).

W 2001 założył trio KBD, w składzie: Michał Barański (kontrabas) i Paweł Dobrowolski (perkusja). Zespół czerpie inspiracje z dorobku Herbie Hancocka i Billa Evansa; nie są mu obce koncepcje Brada Mehldaua i Wayne’a Shortera. W lutym 2005 r. zespół nagrał debiutancki album "Live !", który promował koncertami w Polsce i za granicą.

Współpracował m. in. z J. Muniakiem, A. Pierończykiem, Z. Namysłowskim, P. Jarzębskim, B. Suchankiem, J. Stefańskim, A. Kawończykiem, J. Skoliasem, M. Watersem, K. Jonkiszem, A. Rojkiem (Myslovitz), K. Popkiem, Z. Brock’iem, B. Terry’m, S. Kose.

Maciej Adamczak – kontrabas. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors ( Marcin Żupański Qurtet, I nagroda,1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulma, Kwartetem Krzysztofa Popka, Kwartetem Janusza Skowrona, Kwintetem Marka Bałaty, Big-bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, Kwartetem Piotra Barona. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie najczęściej występuje w klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofonistę Janusza Muniaka. Jest także wykładowcą klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej Akademii Muzycznej.

Dawid Fortuna – perkusja. Jest absolwentem bydgoskiej szkoły muzycznej im. Artura Rubinsteina gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Żyty. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, studiuje perkusje na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej. Jego dotychczasowe osiągnięcia to udział w konkursach m.in. na Krokus Jazz Festiwal, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Jazz nad Odrą ( wyróżnienie - 2008), współpraca z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz przede wszystkim występy ze znakomitymi polskimi jazzmanami. Mimo młodego wieku od niedawna jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego oraz kwartetu Zbigniewa Wegehaupta. Wraz z kolegami - Henrykiem Gradusem i Kubą Płużkiem współtworzą obiecującą formację - TTS trio. Miał okazje współpracować m.in. z Januszem Muniakiem,Tomaszem Stańko,Adamem Pierończykiem, Joacimem Menclem, Wojciechem Groborzem, Dominikiem Wanią, Sebastianem Bernatowiczem, Wojciechem Karolakiem, Agnieszką Skrzypek, Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem.

Jazz Club U Muniaka, godz. 21:30