The Nels Cline Singers

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
11.03.2015
Godzina: 
20:30

Gitarzysta Nels Cline od zawsze porusza się niemal na krawędziach muzyki jazzowej, balansując w obrębie raz to brazylijskich rytmów, innym razem wokół naszpikowanych elektroniką fuzji z pogranicza rocka. 11-go marca wystąpi w warszawskim Pardon, To Tu z grupą The Nels Cline Singers.

Będzie to jedyny w Polsce koncert zespołu 'The Nels Cline Singers'. Na scenie pojawią się Nels Cline, basista Trevor Dunn (współzałożyciel zespołów Mr. Bungle i Fantomas), perkusista Scott Amendola i legendarny, dwukrotny zdobywca nagrody Grammy, mistrz, Brazylijczyk Cyro Baptista! Uwaga: Wbrew nazwie, w tym zespole nie ma wokalisty...

Nels Cline znany jest od lat jako gitarzysta grupy Wilco. Połączenie zapierające dech w piersiach techniki z błyskotliwą inteligencją muzyczną, skłoniło Jazz Times  do okrzyknięcia go "Najbardziej Niebezpiecznym Gitarzystą na Świecie". Jego 40-letnia działalność muzyczna - łącząca jazz, rock, punk, i muzykę eksperymentalną - zaowocowała ponad 130 nagraniami. Urodzony w Los Angeles w 1956 roku, Cline otrzymał wiele wyróżnień, między innymi magazyn The Rolling Stone umieścił go zarówno wśród 20 "nowych bogów gitary", ale także uznał go jednego ze 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów.

Poza Wilco, prowadzi także grupy The Singers Nels Cline i Fig (wspólnie z Yuko Hondą). Jego najnowszy projekt to duet z byłą podopieczną Julian Lage. Przez lata Nels Cline wspópracował m.in z: Ramblin 'Jack Elliot, Tim Berne, Jim Black, Yoko Ono, Alex Cline, Mike Watt, Carla Bozulich, Vinny Golia, Marc Ribot, Bill Frisell, Julius Hemphill, Charlie Haden, Wadada Leo Smith, Lydia Lunch i Thurston Moore.

CO? - The Nels Cline Singers
KTO? - Scott Amendola, Cyro Baptista, Nels Cline, Trevor Dunn
GDZIE? - Pardon, To Tu, Warszawa,
KIEDY? - 11/03/2015, 20:30
BILETY? - 50 zł