The Necks

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Teatr Powszechny, Warszawa
Data: 
14.04.2015
Godzina: 
20:00

Jeden z najwspanialszych zespołów na świecie powraca nad Wisłę! Australijskie trio The Necks 14-go kwietnia wystąpi na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego. Organizatorem koncertu jest Plan B, we współpracy z Mózg Foundation i Teatrem Powszechnym. 

THE NECKS to jeden z najważniejszych, najoryginalniejszych i najbardziej wpływowych zespołów na świecie. Ich improwizacje powoli rozwijają się i zaczarowują hipnotycznym groovem. Przy pozornej prostocie, za każdym nowym przesłuchaniem rzucają nowy, coraz silniejszy urok na słuchacza. I trudno powiedzieć, co to właściwie za muzyka. To nie jest do końca awangarda, ani minimalizm, ani ambient, ani jazz.
The Necks są po prostu osobni.

Necksi gościli w Warszawie dwa lata temu. Również na zaproszenie Planu B zagrali koncert w sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej. Tak pisał na naszych łamach o tym niezapomnianym, dwuczęściowym wieczorze Krzysztof Wójcik:

Każdy z setów był na swój sposób zamkniętą całością o własnej niepowtarzalnej architekturze. Będąc świadkiem improwizacji tak dokładnej, wolnej, nieprzegadanej, złożonej z wyraźnych, kaligraficznie dopracowanych elementów, czułem się jak uczestnik lekcji słuchania muzyki. Fantastycznie było brać w niej udział i wyjść bogatszym w niezapomniane doświadczenie.

CO? The Necks
KTO? - Chris Abrahams, Lloyd Swanton, Tony Buck
GDZIE? - Teatr Powszechny, Warszawa,
KIEDY? - 14/04/2015, 20:00
BILETY? - 40 zł / 50 zł/ 60 zł