Natural Information Society

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Cafe Kulturalna, Warszawa
Data: 
20.04.2015
Godzina: 
20:00

Po ponad roku od ostatniego koncertu w Cafe Kulturalnej Natural Information Society wraca do Warszawy. Tym razem bez Mikrokolektywu, ale za to z Frankiem Rosaly na perkusji. Koncert juz 20-go kwietnia.

Natural Information Society to autorski projekt chicagowskiego muzyka Joshuy Abramsa. The New York Times określił jego płytę „Represencing” z 2012 roku, jako „muzykę, która sugeruje coś uroczystego nie tracąc ładunku współczesności”, a The Wire uznał jego album „Natural Information” za jedną z najważniejszych płyt 2010 roku. Na koncertach podstawą brzmienia zespołu jest guimbri - trzystrunowy instrument używany przez ludzi Gnawa z północnej Afryki - integrująca kompozycję i improwizację, by stworzyć hipnotyczne, wysoce rytmiczne i psychodeliczne środowisko muzyczne. To wcielenie Natural Information Society, poza Abramsem obejmuje Lisę Alvarado na harmonium i Franka Rosaly na perkusji.

Joshua Abrams - znany głównie jak basista, Joshua występował i nagrywał z takimi postaciami jak Fred Anderson, Roscoe Mitchell, Hamid Drake, Peter Brötzmann, Bill Dixon, John Tchicai, Toumani Diabate, The Roots, Bonnie “Prince” Billy, Nicole Mitchell, Ballaké Sisoko, Joe McPhee, Jeff Parker, Mike Reed, Charles Gayle, Rob Mazurek, Axel Dörner, Neil Michael Hagerty, Jandek, Rhys Chatham, Damo Suzuki, Theaster Gates, Craig Taborn czy Earle Brown. Był współzałożycielem kolektywu Town and Country (Thrill Jockey / Box Media) i tworzy z Mataną Roberts i Chadem Taylorem trio Sticks and Stones (Thrill Jockey / 482 Music). Abrams skomponował ścieżki dźwiękowe do czterech filmów, w tym „Life Itself” Steve’a Jamesa, zdobywcy Emmy „The Interrupters” i „The Trials Od Muhammad Ali” Billa Siegela. Jego najnowszy album „Magnetoception” ukaże się nakładem wytwórni Eremite wiosną 2015 roku.

CO? - Natural Information Society
KTO? - Joshua Abrams, Lisa Alvarado, Frank Rosal
GDZIE? - Cafe Kulturalna, Warszawa
KIEDY? - 20/04/2015, 20:00
BILETY? - 25 zł