Nate Wooley & Paul Lytton

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
17.03.2015
Godzina: 
20:30

Nate Wooley jest jednym z najbardziej interesujących i niezwykłych trębaczy żyjących współcześnie. Jego solowe występy zyskały miano rewolucyjnych. Natomiast drugi muzyk, angielski perkusista i improwizator Paul Lytton, w 1969 roku rozpoczął trwającą po dziś dzień współpracę z Evanem Parkerem i innymi muzykami brytyjskiej sceny muzyki improwizowanej. Wraz z Barrym Guyem tworzy jedną z najbardziej rozpoznawalnych sekcji rytmicznych na scenie europejskiej. 17-go marca, muzycy wystąpią w warszawskim 'Pardon, To Tu', na jedyny koncercie  w Polsce.

Nate Wooley – nowojorski trębacz i kompozytor pochodzący z Clatskanie w stanie Oregon. Od momentu przenosin do Nowego Jorku w 2001 roku stał się jednym z najbardziej poszukiwanych trębaczy na kształtującej się nowej scenie muzycznej Brooklynu, obejmującej miks gatunków: jazz, noise, muzykę nową i improwizowaną.

Do specjalności trębacza Nate'a Wooley'a należy oryginalna technika improwizacji, która zahacza o dewastację instrumentu; jest przekraczaniem fizycznych granic, połączeniem doskonałej technicznie gry z elementami wokalizacji, amplifikacji oraz bezkompromisowym użyciem dysonansów i noise’u.

Występował regularnie z takimi artystami, jak John Zorn, Anthony Braxton, Eliane Radigue, Ken Vandermark, Fred Frith, Evan Parker i Yoshi Wada, zaczął również współpracę z twórcami swojego pokolenia: Chrisem Corsano, C. Spencerem Yeh, Peterem Evansem i Mary Halvorson.

KTO? - Nate Wooley & Paul Lytton
GDZIE? - Pardon, To Tu, Warszawa,
KIEDY? - 17/03/2015, 20:30
BILETY? - 30 zł