NATALIA NIEMIEN & PIOTR BARON QUINTET

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Osiedlowy Dom Kultury "Zabobrze", Jelenia Góra
Data: 
28.03.2012

„Jazzowe środy”

NATALIA NIEMIEN & PIOTR BARON QUINTET

 

Natalia Niemen - wokal

Piotr Baron - saksofony

Adam Milwiw-Baron - trąbka

Dominik Wania - piano

Maciej Adamczak - kontrabas

Przemysław Jarosz - perkusja

Zespół wciąga nas do swojego muzycznego świata i zabiera w podróż pełną najwspanialszych wrażeń artystycznych i emocjonalnych. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane autorskie kompozycje Natalii Niemen w aranżacjach Quintetu Piotra Barona oraz materiał z jego płyty "Sanctus, Sanctus, Sanctus".

NATALIA NIEMEN - wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Córka kompozytora i muzyka Czesława Niemena i modelki Małgorzaty Niemen. Z muzyką związana od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life'm i TGD. Charyzmatyczna wokalistka zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym inspiruje się starym rhytm'n'bluesem, rock'n'rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim czy muzyką cerkiewną.

PIOTR BARON - wybitny wrocławski saksofonista. W 1978 r. został wyróżniony jako solista na festiwalu "Jazz nad Odrą". W 1984 r. zdobył solistyczne Grand Prix na festiwalu San Sebastian "Jazz Aldia" w Hiszpanii. Współpracował ze wszystkimi liczącymi się polskimi jazzmanami, wieloma europejskimi sławami - m. in. byli to Bo Stief, Jasper Van't Hof, European Broadcasting Union International Big Band 1998 w Sztokholmie, a także z gwiazdami jazzu z USA (Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino, Billy Harper, David Murray, Eddie Henderson czy "Wadasa" Leo Smith). Nagrał ponad 60 płyt (m. in. z Artem Farmerem, Eddie'm Hendersonem, Victorem Lewisem i Johnem Hicksem) oraz autorskie albumy min.: "Take One" (1995), "Tango" (1996), "Blue Rain" (1997), "Bogurodzica" (2000), nagrany w Nowym Jorku album "Reference" (2004), "Sanctus, Sanctus, Sanctus" (2008), Kadish (2011).

Aktualnie jest liderem tria, kwartetu i kwintetu. Ponadto współpracuje z czołowymi europejskimi grupami jazzowymi, m.in. Piotr Wojtasik Group oraz Jaromir Honzak Quartet East.

Osiedlowy Dom Kultury "Zabobrze", godz. 19:00