Namtchylak & Janicki / Kurek / Rosiński aka WD30

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Dragon Social Club, Poznań
Data: 
27.02.2020
Godzina: 
19:00

Dragon Social Club, w Poznaniu zaprasza 27 lutego na koncert w ramach cyklu "Spontaneous Live Series", organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej. Pierwsza tegoroczna edycja składać się będzie aż z trzech koncertów. Będzie to już 15-y odcinek tego intrygującego serialu muzyki improwizowanej.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ niezwykłego duetu Sainkho Namtchylak (głos) i Sławek Janicki (kontrabas). Koncert ten jest częścią trasy promującej album Sławka Janickiego "Favorite Duets", który został wydany pod koniec 2019 roku. Artysta zaprosił na tę płytę siedem charyzmatycznych osobowości muzycznych, w tym wlaśnie Sainkho Namtchylak.

Sainkho Namtchylak - właściwie Ludmiła Okan-oołowna Namczyłak, to tuwińska artystka rozpoznawana głównie jako piosenkarka eksperymentalna. Znana jest przede wszystkim ze swojego śpiewu gardłowego (chöömej). Skala jej głosu obejmuje 7 oktaw. Studiowała na Tuwińskim Uniwersytecie Państwowym w Kyzyle oraz w moskiewskim Instytucie Gnessina. Od kilkunastu lat mieszka w Wiedniu. 

Sławek Janicki - muzyk, filmowiec, kreator działań artystycznych. Współtwórca i główny zarządzający klubem Mózg w Bydgoszczy, twórca i szef Mózg Festival. Działalność artystyczną rozpoczynał w połowie lat 80. w zespole Henryk Brodaty. Współtworzył takie zespoły jak: Trytony, Mazzoll & Arhythmic Perfection, Pieces of Brain oraz wiele składów nienazwanych.
Od ponad 20 lat czynnie działa na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej. Jako muzyk pozostaje całkowicie oddany improwizacji absolutnej jako najczystszej i najwyższej formie tworzenia muzyki. 

Bezpośrednio przed w/w duetem zagra Wojtek Kurek na perkusji wspomaganej elektroniką.  Z okazji pierwszej rocznicy wydania elektroakustycznego Ovule (Pawlacz Perski), Wojtek Kurek gra koncerty zapowiadające nowy album pod tytułem Buoyancy. Tak jakby Ovule pod mikroskopem elektronowym. Wojtek Kurek – perkusista, improwizator, autor instalacji i muzyki do spektakli. W swojej twórczości korzysta z takich narzędzi jak Arduino, Pure Data, Max Msp.

Dzień koncertowy w Dragonie otworzy zaś solowy set WD30 -  projekt Mateusza Rosińskiego, wcześniej znany jako wrong dials. Obecna koncepcja to otwarta forma, organizm współpracujący z innymi muzykami, artystami wizualnymi, tancerzami lub aktorami, czasem po prostu solo. WD30 koncentruje się głównie na improwizacji, jednak nie stroni od działań konceptualnych. Rosiński współtworzy również zespół Dynasonic, jest założycielem labelu i festiwalu dym oraz prowadzi klubokawiarnię SEJF w Gorzowie.

CO? – Namtchylak & Janicki / Kurek / Rosiński aka WD30
KTO? – Sainkho Namtchylak, Sławek Janicki / Wojtek Kurek / Mateusz Rosiński
GDZIE? – Dragon Social Club, Poznań
KIEDY? – 27/02/2020; 19:00
BILETY? – 35 zł/ 40 zł/ 45 zł