N.A.K. Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
12/14 Jazz Club, Warszawa
Data: 
13.02.2016
Godzina: 
19:30

N.A.K. Trio w składzie Jacek Kochan (perkusja), Dominik Wania (fortepian) i Jasper Somsen (kontrabas), to nowy projekt trójki instrumentalistów zainspirowany muzyką XX wiecznym modernistów jak Witold Lutosławski czy Bela Bartok. Grupa wystąpi 13-go lutego w 12/14 Jazz Club.

Spotkanie kreatywnych wykonawców i improwizatorów, o bogatych i różnych stylistycznie rodowodach, zaowocowało powstaniem muzyki o oryginalnym i nowym brzmieniu, której fundamentem jest muzyka Lutosławskiego i Bartoka. Jej perfekcyjne struktury dźwiękowe są powodem do improwizacyjnego rozwinięcia przez muzyków tria.
Pomysłodawcą zespołu, jego liderem i kompozytorem muzyki jest Jacek Kochan, muzyk nietuzinkowy, mający za sobą współpracę z wieloma jazzowymi znakomitościami jak Dave Liebman, Gary Thomas, Greg Osby, Marc Copland, Miroslav Vitous, George Garzone, Uri Caine, Joey Calderazzo, Jon Balke, Palle Mikkelborg, Eddie Henderson, Dave Tronzo, Eivind Aarset, Cuong Vu, Assif Tsahar, Bo Stief, Lars Danielsson.
Ciężar prowadzenia narracji muzycznej spoczywa oczywiście na Dominiku Wani. Każda wykonana w skupieniu fraza nacechowana jest magnetycznym wręcz niepokojem i dramatyzmem, które przejawiają się w nagłych pauzach, powtarzaniu, dekonstruowaniu ...
Fascynująca muzyczna przygoda, zawierający obok elementów jazzu i improwizacji, elementy muzyki klasycznej i współczesnej.

CO? – NAK Trio
KTO? – Dominik Wania, Jasper Somsen, Jacek Kochan
GDZIE? - 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 13/02/2016, 19:30
BILETY? – 60 zł