N S I Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
SKYY Pub, Piotrków Trybunalski
Data: 
26.10.2014
Godzina: 
21:00

26-go października, w Piotrkowie Trybunalskim, w SKYY Pubie, w ramach cyklu koncertów Jazz Old Town, wystąpi N S I Quartet.

N S I to krakowski kwartet założony przez młodych ale utytułowanych już muzyków. Muzyka zespołu pokazuje nam jak duża siła tkwi w akustycznym jazzie. Oryginalność kompozycji, świetne brzmienie i dojrzałość to tylko niektóre atuty kwartetu. W ich grze możemy usłyszeć zarówno tradycje jak i nowoczesne spojrzenie na muzykę.

Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy trębacza Cypriana Baszyńskiego oraz saksofonisty Bartka Prucnala. Swoją debiutancką płytą "Introducing" NSI Quartet mocno zaistniał na polskiej scenie jazzowej. Pozytywny oddźwięk w branżowych mediach poskutkował tytułem "Debiut Roku" wg. portalu jazzarium.pl oraz polish-jazz.blogspot.com. Entuzjastycznie o ich muzyce wypowiadały się gwiazdy światowego formatu takie jak Kenny Garret, Walter Smith III, John Betch, czy Piotr Wojtasik. Według audycji Jazz Radio" Polska na Jazzowo" oraz Polish Jazz Blogspot album plasuje się w pierwszej dziesiątce płyt wydanych w 2013 r.

CO? – N S I Quartet
KTO? – Cyprian Baszyński, Dawid Fortuna, Michael Parker, Bartek Prucnal
GDZIE? – SKYY Pub, Piotrków Trybunalski
KIEDY? – 26/10/2014, 21:00
BILETY? – wstęp wolny