Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju: LAM & Giridhar Udupa

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studio S2 Polskiego Radia, Warszawa
Data: 
27.10.2017
Godzina: 
20:00

Trio LAM wystąpi w Studiu S2 Polskiego Radia, w Warszawie, w ramach Festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju. Gościem specjalnym będzie Giridhar Udupa.

LAM to trio powołane do życia przez znakomitego klarnecistę Wacława Zimpla, który do zespołu zaprosił pianistę Krzysztofa Dysa oraz perkusistę Huberta Zemlera. Wspólny, klasyczny mianownik trójki muzyków oraz swoboda w posługiwaniu się językiem improwizacji to najsilniejsze spoiwo łączące tych trzech wybitnych instrumentalistów.

Projekt LAM jest konsekwencją poszukiwań inspiracji przez Zimpla u amerykańskich minimalistów, m.in. Steve’a Reicha, Terry’ego Rileya i La Monte Younga, które przefiltrował przez charakteryzującą go niezwykłą wrażliwość i kompozytorską pomysłowość.

Brzmienie Dysa na fortepianie, oryginalne schematy rytmiczne wygrywane przez perkusję Zemlera, żarliwe improwizacje Zimpla na klarnecie sprawiają, że LAM zdobył szerokie uznanie zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków muzycznych.

W festiwalowym koncercie formacji LAM towarzyszyć będzie niezwykły gość specjalny. Światowej sławy mistrz hinduskiego instrumentu perkusyjnego ghatanu, Giridhar Udupa. Jest on czołowym przedstawicielem muzyki karnatyckiej, jednego z najstarszych systemów muzycznych na świecie, którego powstanie w południowych Indiach datuje się na IV wiek p.n.e.

Muzyka, która narodziła się jako specyficzny sakralny hymn 2.500 lat temu dozna  magicznej symbiozy z głęboko kontemplacyjnym minimalizmem XXI wieku.

CO? – Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju: LAM & Giridhar Udupa
KTO? – Wacław Zimpel, Krzysztof Dys, Hubert Zemler, Giridhar Udupa
GDZIE? – Studio S2 Polskiego Radia, Warszawa
KIEDY? – 27/10/2017, 20:00
BILETY? – wstęp wolny, po uprzedniej rezerwacji