Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju: Karolina Cicha / Elżbieta Rojek

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Dziedziniec Kamienicy Artystycznej Foksal, Warszawa
Data: 
26.10.2017
Godzina: 
20:00

Karolina Cicha i Elżbieta Rojek, z projektem „Jeden/Wiele” wystąpia 26 października, na dziedziniecu Kamienicy Artystycznej Foksal, w Warszawie, w ramach festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju.

Zjawiskowy projekt stworzony przez Karolinę Cichą, charyzmatyczną wokalistkę, kompozytorkę i multiinstrumentalistę oraz Elżbietę Rojek, aktorkę Teatru Gardzienice. Towarzyszy im grający na etnicznych instrumentach smyczkowych wokalista Bart Pałyga.

Większość religii bogata jest w wyjątkowe tradycje muzyczne, obok wielogłosowych pieśni prawosławia, mistycznych skal judaizmu sytuują się melodyczne recytacje Koranu czy też monumentalne, łacińskie chorały.

Projekt „Jeden/Wiele” oparty jest na pieśniach sakralnych różnych świątyń i czasów. W wyborze tekstów autorki skoncentrowały się na afirmatywnych elementach religii, na formach chwalby i czci, na mistycznej łączności z Bogiem. Opracowując nowatorskie aranżacje kierowały się przekonaniem o uniwersalności muzyki jako języka, który komunikuje ludzi ponad różnicami doktryn, przenosząc idealnie pierwiastek duchowy i najintymniejsze emocje człowieka. W niezwykły sposób opracowaną muzykę dopełni mozaika sakralnych języków, usłyszymy staro-cerkiewny, hebrajski, łacinę, arabski i polski. Powstało dzieło wybitne i jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowy, ponadczasowy muzyczny spektakl.

CO? – Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju: Karolina Cicha / Elżbieta Rojek
KTO? – Karolina Cicha, Elżbieta Rojek, Bart Pałyga
GDZIE? – Dziedziniec Kamienicy Artystycznej Foksal, Warszawa
KIEDY? – 26/10/2017, 20:00
BILETY? – wstęp wolny, po uprzedniej rezerwacji