MNR Kolektyw

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Miasto Aniołów, Gdańsk
Data: 
26.02.2012

MNR Kolektyw

Tomasz Chyła – violin

Szymon Burnos – piano

Konrad Żołnierek – bass

Emil Miszk – trumpet

Sławomir Koryzno – drums

MNR Kolektyw, grupa stworzona z inicjatywy skrzypka – Tomasza Chyły. Muzyka MNR Kolektyw oscyluje wokół stylistyki fusion i modern jazzu. Zelektryfikowane instrumentarium (gitara basowa, elektryczne piano, elektryczne skrzypce) wprowadza do brzmienia tej grupy wiele nowoczesności. Wśród utworów wykonywanych przez kwintet znaleźć można ich kompozycje własne, a także nietypowe opracowania standardów jazzowych.

Tomasz Chyła, student w klasie skrzypiec M. Afanasjewa na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz student prof. Zbigniewa Bruny na kierunku dyrygentury chóralnej w AM w Gdańsku. Występował, jako solista oraz jako członek orkiestr smyczkowych i symfonicznych. Obecnie uczestniczy w projekcie symfonicznym Symphonic Theater of Dreams. Brał udział w warsztatach muzycznych prowadzonych między innymi przez: Michała Urbaniaka, Leszka Żądło, Seamusa Blake, Adama Wendta, Adama Makowicza.

Szymon Burnos, student w klasie fortepianu dr Wł. Nahornego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w AM w Gdańsku. Laureat I nagrody w konkursie Young Best Jazz na festiwalu Sint Ji Jazz w Szczecinku (z zespołem Sekstans), uczestnik warsztatów School Of Improvisational Music w Sopocie (pod kierownictwem Raviego Coltrane'a), członek formacji: Sekstans, Marcin Stefaniak Quintet, Big Band AM w Gdańsku.

Konrad Żołnierek, student AM w Gdańsku. Kierunek – Jazz i Muzyka Estradowa w klasie gitary basowej. Odbył stypendium w Royal Conservatoire the Musique the Bruxelles w Belgii na wydziale Jazzu. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich. Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi, jako basista, m.in. Decover, Zbigi – Band, Big Band AM w Gdańsku, Orkiestra Daniela Nosewicza.

Emil Miszk, student AM w Gdańsku na wydziale instrumentalnym w klasie trąbki. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich w kategorii solista. Współpracował z wieloma zespołami muzycznymi, m.in. Big Band AM w Gdańsku, Jan Konop Big Band, Lady Pand, Coma, a także z wieloma formacjami jazzowymi. Obecnie współpracuje z Filharmonią Bałtycką, a także jest członkiem Orkiestry Daniela Nosewicz.

Sławomir Koryzno - student w klasie perkusji T. Sowińskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w AM w Gdańsku. Uczestnik warsztatów jazzowych prowadzonych przez: Seamusa Blake, Adama Makowicza, Ohada Talmor, Newsrell, The story. Członek Big Bandu AM w Gdańsku, a także innych formacji jazzowych, z którymi zdobył wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W roku akademickim 2010/2011 kontynuował studia w ESMAE w Porto pod kierunkiem amerykańskiego perkusisty jazzowego Micheala Laurena.

Miasto Aniołów, godz. 18:00

Wstęp: 10zł