Mikrokolektyw & Noël Akchoté

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
20.01.2015
Godzina: 
20:30

20-go stycznia na swoim pierwszym koncercie w Pardon, To Tu wystąpi, cieszący się międzynarodowym uznaniem, polskie duo Mikrokolektyw. Towarzyszyć mu będzie francuski gitarzysta i improwizatora Noël Akchoté.

Mikrokolektyw powraca ze swoimi przekraczającymi granice dźwiękowymi eskapadami – pochłaniającą atmosferą, improwizacją jazzową i rytmicznymi interakcjami - do ich charakterystycznego, rozpoznawalnego brzmienia. Natomiast francuski gitarzysta i improwizator Noël Akchoté to niebywale kompetentna i aktywna osoba. Nagrał sporo muzyki w różnych stylach, pisze o muzyce dla austriackiego czasopisma Skug. Jest właścicielem wytwórni płytowej, członkiem wielu różnych formacji oraz bierze udział w licznych projektach.

Po udanych trasach koncertowych (europejskiej i amerykańskiej) Mikrokolektyw wrócił do studia i uraczył nas albumem 'Absent Minded', stanowiącym kolejny krok w ewolucji jazzu. Energetyczny, lecz i introspektywny zbiór niezwykle różnorodnych pomysłów, które prowadzą słuchacza od wciskających w fotel improwizacji po muzykę z kolejki górskiej i… jeszcze dalej. Mikrokolektyw odsłania oblicze jazzu, którego paleta brzmieniowa jest zróżnicowana i wymagająca, ale i zdumiewająco piękna. To zacierająca granice wyprawa w sferę emocji, która jest możliwa gdy mówimy w wielu językach.

CO? – Mikrokolektyw & Noël Akchoté
KTO? – Noël Akchoté, Mikrokolektyw: Artur Majewski, Kuba Suchar
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 20/01/2015, 20:30
BILETY? – 25 zł